Qualcomm’un Oyun Mağazası Snapdragon GameCommand Android Market’te Yayınlandı, Hemen İndirin!

Qualcomm, kendi oyun mağazası olan Snapdragon GameCommand‘ı Android Market‘te yayınladı! NVIDIA‘nın Tegra Zone marketine rakip olması beklenen GameCommand’ın Tüketici Elektroniği Fuarı 2012‘de resmen tanıtılması bekleniyordu, fakat fuardan önce tüketicilerin kullanımına sunuldu.

Şuan için sadece Kuzey Amerika’lı tüketicilerin istifade edebildiği Snapdragon GameCommand, önümüzdeki günlerde Asya ve Avrupa gibi diğer kıta ve ülkelerde de erişilebilir olacaktır. Snapdragon işlemcili Android cihazları için optimize edilmiş oyunların yer aldığı bu mağaza sayesinde kullanıcılar akıllı telefon ya da tablet bilgisayarları için en performanslı içeriklere tek alandan erişebilecek, satın alabilecek. Adreno GPU‘ları için özelleştirilen oyunların diğer cihazlara optimize edilen sürümlerden çok daha iyi olacağından emin olabilirsiniz.

Bu mağazada sadece Snapdragon cihazları için hazırlanmış özel oyunlar da yayınlanacak. Şimdiden Qualcomm’un geliştirdiği, konsol kalitesinde grafik ve efektlere sahip olan Desert Winds oyununun mini versiyonu yayınlandı.

Tıpkı NVIDIA’nın Tegra çipsetli Android’leri içerik konusunda ihya ettiği gibi Qualcomm da benzer bir stratejiyle iş ortağı HTC ve Sony Ericsson‘un Nvidia’yı tercih eden rakiplerinden geri kalmamasını sağlamaya çalışacak.

Qualcomm’un yeni hamlesinin geç de olsa doğru olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü farklılaşan donanımlar sebebiyle tüketicilere sunulan yazılım desteği de değişkenlik gösteriyor. Haliyle Nvidia gibi köklü bir markanın tecrübesini konuşturduğu bir 2011 yılı geçirdik. Ama 2012′de gerek Samsung gerekse Qualcomm’un çabalarıyla içerik desteğinin donanım platformları açısından dengelenmeye başlayacağını düşünüyoruz.

CES 2012‘de tanıtılacak olan Snapdragon GameCommand’ın detaylı görsellerine ve tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Snapdragon GameCommand’ın Android Market Web Mağazasını ziyaret edebilir, oyun mağazasını telefonunuza indirebilirsiniz.

Snapdragon GameCommand oyun marketinin APK dosyasını indirebilirsiniz.

müşteri hizmetleri