Reboot system now nedir ne işe yarar?

Android Reboot system now nedir ne demek ve ne işe yarar diye soranlara bu mod ile ne yapıldığını anlatacağız. Recovery mode' da yer alan bu seçeneği inceleyelim.

Reboot system now nedir ne işe yarar?
müşteri hizmetleri

Android işletim sistemi açık kaynak kodları sayesinde kullanıcılara birçok olanak sağlamaktadır. Açık kaynak kodlarının yanı sıra geliştiricilerin hazırladıkları custom yazılımları ile her türlü yetkiyi isteyen uygulamayı kullanıcı telefona indirmektedir.

Reboot system now, daha çok hard resetle anılmakta. Ses ve menü tuşlarıyla bu moda girildikten sonra çıkmak ve kendiliğinden girildiğinde telefonu normal şekilde başlatmak için kullanılan seçenek.

Root yetkisi ne işe yarar?

Çeşitli tüm işlemleri yapabilmek için kullanıcı telefonu root yetkisine sahip olması gerekmektedir. Root yetkisi ile kullanıcı bilgileri yedeklenmekte, cihaz modifiye edilebilmekte ve Play Story içerisinde bulunan tüm uygulamaları problem yaşamadan çalıştırabilmektedir.

Reboot system now ne işe yarar?

Android’de yüklü halde bulunan Recovery Mode, cihaz yazılımsal olarak bir problem ile karşılaştığında bu kurtarma sistemi devreye girmektedir. Reboot system now ise cihazı bulunduğu Recovery mode’dan çıkarıp sistemin yeniden başlatılmasını sağlamaktadır.

Reboot system now nedir ne işe yarar?

Reboot system now nasıl yapılır?

Cihaz yeniden başlatılırken home tuşu, güç ve ses tuşlarına aynı anda basmak gerekmektedir. Bu işlemden sonra açılan Recovery ekranı kullanıcı karşına gelmektedir. Kullanıcı bu ekran ile karşılaşıncaya kadar belirtilen tuşlara basmaya devam edilmelidir. Recovery ekranından “wipe data factory” seçeneği ardından “wipe cache partition” seçeneği seçilmelidir. Bu işlemler sonrasında “Reboot system now” seçeneğine basıp kullanıcıların cihazı açması gerekmektedir. Kullanıcılar yapılan işlemler sayesinde Android cihazlara format atmış olacaktır.