Rockstar Games, Tegra 3 Çipsetli Cihazlar için GTA III Oyununu Bu Sene Yayınlayacak!

Rockstar Games, efsane oyunu GTA III‘ün 10. yıldönümü münasebetiyle seçkin Android cihazları için oyunun yenilenmiş bir versiyonunu satışa sunacağını açıklamıştı. Bu önemli gelişmenin ardından, oyunun Android cihazlarımıza bağlanabilen USB oyun konsollarını destekleyeceği ve Nvidia‘nın dört çekirdekli Tegra 3 çipseti için özel olarak yayınlanacağı bilgisi verildi.

DigitalTrends sitesinden Adam Rosenberg, Rocstar’ın New York’daki ofisini ziyaret etmiş ve GTA III’ü inceleme fırsatı bulmuş. Tegra 3 çipsetli bir Android tablet bilgisayara XBOX‘ın kablolu oyun konsolu takılmış ve HDTV’ye bağlanmış halde Grand Theft Auto III’ün oynandığını gören Adam, oldukça şaşırmış ve oyunun yenilenmiş versiyonundaki; efektler, animasyonlar ve yüksek çözünürlüklü grafiklerin şimdilerde Playstation 2′lerde oynanan birçok yapımdan daha kaliteli olduğunu söylemiş.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich versiyonuyla, cihazlarımıza her türlü oyun konsolunu bağlayabileceğimiz müjdelenmişti. Adam’ın görmüş olduğu Android tablet bilgisayarın, 9 Kasım‘da duyurulacak olan ASUS Transformer Prime olabilir. Çünkü Ice Cream Sandwich versiyonuna ve Nvidia Tegra 3 çipsetine sahip ilk Android tablet bilgisayarı; Transformer Prime. Bu durumda, hem Transformer Prime’ın Ice Cream Sandwich ile geleceği hem de GTA III’ün Tegra 3 versiyonu doğrulanmış oluyor.

Önümüzde birkaç hafta içerisinde büyük duyuruların gerçekleşmesini umuyoruz. Heyecanla beklediğimiz GTA III’ün 10. yıldönümü videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.