Samsung, Cihazlarının Her Ülkede Satılması İçin Almanya’da Kendini Savunacak!

Apple ile arasındaki patent ve cihaz kopyalamayla ilgili karşılıklı davaların ardından Desseldorf Mahkemesinden amiral tableti Galaxy Tab 10.1‘in Hollanda hariç tüm Avrupa‘da reklamlarının ve satışlarının tedbir amaçlı durdurulmasının ardından Samsung, resmi blogunda yayınladığı bir açıklamayla Almayan’da kendini savunacağını belirtti.

Hatırlayacağınız üzere Apple, başta Samsung ve HTC olmak üzereAndroid‘in gelişen üreticilerine patent ihlali ve cihaz kopyalama suçlarıyla davalar açarak rakipleriyle rekabet etmek yerine onları daha farklı yollardan alt etmeye çalışıyordu.

Samsung’un Galaxy Tab cihazları ile Apple’ın iPad’i arasındaki donanımsal, yazılımsal ve hatta paketlemeye kadar uzanan benzerlikler sebebiyle hafta içinde Alman Mahkemesinin aldığı karara göre; kısa sürede yüksek satış rakamları elde eden Galaxy Tab 10.1′in Avrupa’daki satışına geçici olarak yasak getirilmişti.

Kararın ardından Samsung’un yaptığı ilk açıklamaya Samsung Galaxy Tab 10.1′in Avrupa’daki Satışları Patent Davaları Sebebiyle Durduruldu! haberimizden ulaşabilirsiniz. Samsung’un kendi blogunda yayınladığı son açıklama ise şöyle;

Mahkemenin Galaxy Tab 10.1′in Avrupa’daki satışlarını engelleyen kararının sürekli olmadığı, dava sonuçlanana kadar alınmış geçici bir önlem olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca 5 Ağustos’ta Alman perakendecilerine dağıtılan ürünler bu mahkeme kararından etkilenmeyecektir.

Samsung, mahkemenin tedbir amaçlı olarak aldığı bu karara itiraz etmek için hazırlanıyor.

Samsung’un yenilikçi mobil iletişim cihazlarının Avrupa da dahil olmak üzere bütün dünyada satılabilmesi için gerekli tüm önlemleri almaya devam edeceğiz.

Alman mahkemesinin aldığı bu karar, Avrupa veya herhangi bir yerdeki diğer yasal işlemleri etkilemeyecektir.