Samsung Galaxy Note 10.1 için Jelly Bean’le Birlikte Premium Suite Güncelleme Paketi de Yayınlandı

Galaxy Note 10.1 Samsung cephesinde şu an en fazla dikkat çeken tablet diyebiliriz. 1.4GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Exynos 4412 işlemci yine dört çekirdekli Mali-400 GPU, 2GB RAM, Stylus S-Pen kalem, HD video kaydı yapan led flaşlı 5mp arka kamera, 2mp ön kamera ve 7000mAh pil gücü tabletin öne çıkan detayları arasında yer almakta.

Galaxy Note 10.1’i diğer tabletlerden ayıran önemli detay ise Galaxy Note’a nazaran oldukça geliştirilen S-Pen kalem ve bu kaleme uygun sunulan uygulamalar. Samsung tablet için daha önce söz verdiği Jelly Bean güncellemesini bir süre önce yayınlamaya başlamıştı. Güncelleme ile birlikte önemli yeniliklere sahip olan  Galaxy Note 10.1 için Samsung yeni bir güncelleme paketi daha yayınladı. Jelly Bean güncellemesi üzerine Premium Suite adı verilen paket ile tablete birçok yeni uygulama sunulurken bunların büyük bölümü S-Pen kalemi daha da özelleştiriyor.

İlk olarak tablette çoklu Multi Window (Çoklu pencere işlevi) aynı anda 16 uygulama görüntüleme olanağı sağlıyor. Görüntüleme pencereleri istenildiği gibi boyutlandırılabiliyor. Tablette daha önce yüklü olan Crayon Fizik, Adobe Photoshop ve Polaris Office uygulamalarının yanı sıra S-Pen kalemi uzaktan kullanma olanağı sağlayan ve bununla birçok işlevi gören Air View özelliği ayrıca S Not, Paper Artist, Easy Clip, Photo Note ve Quick Command güncelleme ile sunulan yenilikler arasında yer alıyor.

Galaxy Note II bünyesinde bulunan S-Pen destekli uygulamaların büyük bölümünün Note 10.1 içinde getirildiğini görüyoruz. Her iki cihaz içinde Samsung’un kalem destekli yeniliklere devam ettiğini görüyoruz.

Premium Suite güncelleme paketi ilk olarak Almanya’da kullanıcılara sunulurken kısa süre içerisinde farklı bölgeler içinde yayınlanması bekleniyor. Yeniliklere aşağıdaki videodan göz atabilir ayrıca Galaxy Note 10.1 için daha önce hazırladığımız inceleme yazısına ulaşabilirsiniz.