Samsung Galaxy Note 7.0 ve 10.1 Mobil Dünya Kongresi 2012′de Tanıtılabilir! (GÜNCELLEME Yeni Galaxy Note’lar Esnek Ekranlı Olabilir!)

Samsung‘un Mobil Dünya Kongresi 2012′de düzenleyeceği geliştiriciler günü için yayınlanan davetiye, Galaxy Note 10.1 adlı yeni bir tablet bilgisayarı ortaya çıkardı! Geçtiğimiz haftalarda Wi-Fi sertifikası yayınlanan GT-N8000‘ün Galaxy Note 2 olduğu düşünülürken bu modelin resmi sitede adı geçen 10.1 inç boyutundaki Galaxy Note olabilir.

Güney Kore’li üreticinin gelecek planlarıyla alakalı söylentilerde, Galaxy Note’ta kullanılan S Pen‘e tablet bilgisayarlarda da yer verileceği iddia edilmişti. Samsung resmi sitesindeki davetiye de bunu doğrulamış oluyor. Aynı boyutta birden fazla akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar geliştirmiş olan Samsung, 10.1 inçlik yeni bir cihaz daha tanıtacak olabilir, biz buna alıştık.

Galaxy Note 10.1 konusunu Samsung resmi sitesinde biraz daha araştıran The Verge, tabletin reklam filminde genç bir öğrencinin oynayacağını öğrenmiş. Bu videoyu çok yakında Samsung’un Youtube kanalında görebiliriz.

GT-N8000 model numarasıyla geleceğini düşündüğümüz bu tablet bilgisayar, tabiki telefon özelliğine sahip olmayacak. Samsung Exynos 5 serisi bir çipset ve yüksek çözünürlüklü bir AMOLED panelin eşlik etmesini umduğumuz Galaxy Note 10.1, taşıması muhtemel teknolojilerle tablet sektörü için bir kilometre taşı görecektir.

Her geçen gün gelen haberler, Galaxy S III‘ün eksikliğine rağmen Mobil Dünya Kongresi 2012‘nin çok sayıda sürpriz cihazın tanıtımına ev sahipliği yapacağının sinyallerini veriyor. Detaylardan haberdar olmak için bizi takip edin!

GÜNCELLEME: Sammobile.com’a göre: 7.0 inç boyutlu Galaxy Note da MWC 2012′de çıkış yapabilir. Ayrıca esnek AMOLED seri üretimine 2012′de başlayacak olan Samsung’un bu cihazları Sony Tablet S gibi çift ekranlı ya da esnek ekranlı olabilir. Basın duyurusu yapmayacağını açıklayarak bizleri üzen Samsung, yeni ekran teknolojileriyle yüzümüzü güldürebilir. Bekleyip hep birlikte göreceğiz.