Samsung Galaxy Pocket (GT-S5300 Galaxy Y2) Duyuruldu, Bu Ay Piyasaya Sürülüyor! (Fiyat)

Samsung Galaxy Pocket (GT-S5300 Galaxy Y2) Duyuruldu, Samsung Galaxy Bu Ay Piyasaya Sürülüyor! (Fiyat)

Samsung‘un günlük cihaz duyuruları devam ediyor! Bugün, İngiltere’de Galaxy Pocket giriş seviye akıllı telefonunu resmen tanıtan Güney Koreli üretici, son bir ayda yaptığı basın açıklamalarıyla ürün portföyünü epeyi genişletti.

Bütçe dostu ve taşınılabilirliğiyle öne çıkan bir Android akıllı telefonu olan Galaxy Pocket, halihazırda iyi bir popülarite yakalayan Galaxy Y ve diğer giriş seviye modeller arasındaki yerini bu ay içerisinde alacak. Resmi basın duyurusunda paylaşılan tenik detayları şöyle;

– 832MHz hızında İşlemci

– 2.8 inç QVGA (320 x 240 piksel) çözünürlüklü TN LCD ekran

– Android 2.3 Gingerbread işletim sistemi ve yenilenmiş TouchWiz arayüzü

– 2MP sabit odaklanmalı kamera

– 480p video oynatma, 320p @15 fps video çekme desteği

– 3.5mm ses jakı, RDS’li FM Radyo

– Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 3.0, A-GPS, microUSB portu

– İvme ölçer, dijital pusula

– 3GB Kullanılabilir Hafıza

– 32GB’a kadar microSD desteği

– 103.7 x 57.5 x 12 mm ölçülerinde ve 97 gram ağırlığında

– 1200 mAh Standart Lityum İyon Pil

Samsung Apps, Samsung Kies, Social Hub ve Google mobil servislerini destekleyen Samsung Galaxy Pocket ile sosyal ağlara ve üreticinin ChatON mobil iletişim servisine erişim sağlanabiliyor.

Mart’ta İtalya’da satışa çıkacak olan giriş seviye akıllı telefonun yavaş yavaş Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Latin Amerika, Güneydoğu ve Güneybatı Asya, Orta Doğu, Afrika ve Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Fiyatı konusunda herhangi bir kesin bilgi verilmedi. Fakat Galaxy Y’nin altında, 200-300 TL arası bir ücretlendirmeye gidileceğini düşünüyoruz. İlk fiyat bilgileri geldiğinde bu konu üzerinden sizleri bilgilendireceğiz.

Güncelleme: 2012 ikinci çeyreğinde Hollanda’ya gelecek ve 139 Euro – 327 TL fiyatında olacak. Diğer bölgelerde 110-150 Euro arasında fiyatlandırılacaktır.