Samsung Galaxy S III 13 Mart’ta Türkiye’ye Gelebilir, Galaxy S II Plus ve Galaxy Note S Yıl Sonunda Çıkabilir!

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S3 hakkında yeni bilgiler çeşitli kaynaklardan sızmaya devam ediyor. Son söylentiler, Türkiye ile ilgili! Güvenirliğini önceden ispatlamış olan Mobilecowboys.nl sitesinin bir kaynağına göre; Galaxy S III akıllı telefonu 13 Mart‘ta Türkiye’ye gelecek!

Sızıntıyı gerçekleştiren kaynak, bu bilgiyi kendisine gösterilen bir satış listesinden edinmiş. Geçen hafta yaz sonunda çıkış yapabileceğinden bahsettiğimiz Galaxy S III’ün Türkiye’ye bu kadar erken giriş yapma ihtimali bizleri çok sevindirdi. İddiaların yayınlandığı Hollandalı site, kaynağına güvendiğini ifade ediyor. Bir aydan az sürenin kaldığı Mobil Dünya Kongresi 2012‘de bu bilginin doğru olup olmadığı ortaya çıkacaktır.

Galaxy S3′ün Türkiye’deki çıkışıyla alakalı bu söylentiyi kuvvetlendiren en önemli unsur; ünlü Rus blogcusu Eldar Murtazin‘in birkaç hafta öncekiTwitter mesajları. Akıllı telefon pazarının lideri Samsung’un yeni akıllı telefonuna ait bazı izlenimlerini paylaşan Murtazin, cihazın Nisan ayında çıkabileceği imasında bulunmuştu. Güvenilir bir şahsiyet olması sebebiyle Eldar Murtazin’in bu ifadeleri reklam yapmak amacıyla kullandığını düşünmüyoruz.

Mobilecowboys.nl’de yayınlanan iddialar Galaxy S III ile sınırlı değil. Kasım ya da Aralık 2012‘de satışa sunulması muhtemel Galaxy S II Plus ve N8000 model numarasıyla gelmesini beklediğimiz Galaxy Note S‘i de sızdıran sitenin bilgi kaynağı, yılbaşından önce her iki modelin de teknoloji mağazalarındaki yerlerini alacağını aktarmış.

2012 başlarında Wi-Fi sertifikası yayınlanan GT-N8000 model numaralı bilinmeyen ürün ve Samsung’unGalaxy S amiral gemisinin ardından Galaxy S Plus cihazını çıkarmış olması yapılan Galaxy S II Plus ve Galaxy Note S söylentilerini destekliyor.

Sitenin elinde maalesef fiziksel bir delil yok. Fakat en azından satış listesiyle ilgili bir görsel edinebilmek için çalışmalarının sürdüğünü biliyoruz. Galaxy S III ve diğer Samsung akıllı telefon ve tablet bilgisayarları konusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip edin!