Samsung Galaxy S III, 3 Mayıs’ta Londra’da

Samsung Galaxy S III, 3 Mayıs’ta Londra’da Resmen Duyurulacak! (Güncelleme)

Andronova

Samsung‘un aylardır merakla beklenen 2012 yılı amiral gemisi Galaxy S III, 3 Mayıs’ta İngiltere’nin Londra şehrinde resmen tanıtılacak! Piyasaya sürülüş tarihine daha yakın olması için Mobil Dünya Kongresi 2012’yi es geçen dünyanın en büyük mobil telefon üreticisi, Londra Olimpiyatlarının en büyük sponsorlarından biri.

Daha önce birçok sızıntı gerçekleştiren Ddaily ve diğer siteler tarafından da yayınlanan Güney Koreli mobil devin yayınladığı davetiye, “Gelin ve Sonraki Galaxy ile Tanışın” sloganını taşıyor. Etkinlik hakkında detaylar şöyle;

SAMSUNG MOBILE UNPACKED 2012

Tarih: 3 Mayıs 2012, Perşembe

Yer: Earls Court Fuar Merkezi, Londra

Zaman: Kapılar 20:00’da açılır. Etkinlik 21:00’da başlar

Canlı Yayın: facebook.com/SamsungMobile

Davetiye üzerinde cihazın görüntüsü bulunmuyor. Fakat mavi renkteki sıvının fırçalanmış metal görünümüne sahip olduğunu anlaşılıyor. Yani Galaxy S3’te seramikleştirilmiş bir alüminyum ya da birçok çözümde plastiğin yerini almaya başlayan Liquidmetal olarak bilinen materyalin kullanıldığı işaret ediliyor olabilir.

4.6 inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksel çözünürlük, 316 piksel yoğunluğundaki Super AMOLED Plus HD ekranı, lazer üretim teknikleriyle imal edildiğinden gerçek HD görüntü sunacak. Bazı söylentiler Samsung’un 4G LTE çipi içeren dört çekirdekli Exynos 4412 çipsetine yer vereceğini iddia ediyor. Fakat bu çipsetin 4G LTE hizmeti sunan operatörlerle kullanılması ve orjinal modele Exynos 5250‘nin güç vermesi daha olası.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich versiyonunu taşıyacak telefonda muhtemelen önceki sürümlerine göre sadeleştirilmiş bir TouchWiz kullanıcı arayüzü yer alacak. 1-2 metreye kadar kablosuz şarj ve su geçirmezlik özellikleri de Galaxy S3 ile anılmaya devam ediyor. Herşey 3 Mayıs’ta kesinleşmiş olacak.

Dünya genelinde 20 Milyon’dan fazla satan Galaxy S II, geçtiğimiz yılın en başarılı akıllı telefonlarından biriydi. Tedarik zincirinden kaynaklara göre; Galaxy S III çıkmadan satış kanalları 10 Milyon ön siparişi Samsung’a iletmiş. Bakalım Güney Koreli üreticiden yeni bir satış rekoru gelecek mi.

Exynos 4 serisi bir çipsetle gelmesi halinde birçoğumuzu hayal kırıklığına uğratacak Galaxy S III’ün resmi tanıtım tarihine yaklaşıldıkça sızıntı haberleri de artış gösterecektir. Umarız istediğimiz gibi yeni nesil teknolojilerle donatılmış bir Galaxy S akıllı telefonuyla karşılaşırız. Mayıs ayı içerisinde tüketiyle buluşacağı tahmin edilen telefon hakkında yeni gelişmelerden en detaylı şekilde haberdar olmak için bizi takip edin!

Samsung Galaxy S III, 3 Mayıs’ta Londra’da

Güncelleme: Samsung’un resmi küresel blogu Samsung Tomorrow da davetiyeyi yayınladı. Davetiyeyi tam boyutlu olarak görmek için üzerine tıklayın.

Andronova