Samsung Galaxy S ve Galaxy S II Satış Rakamları 30 Milyon’a Ulaştı!

Hepimizin bildiği gibi Samsung Galaxy S II, piyasaya sürülmesiyle birlikte tüm bölgelerde büyük ilgi görmüş ve satış rakamlarında üst sıralara tırmanmıştı. Yapılan son duyuruyla, Samsung Galaxy S ve Galaxy S II‘nin dünya genelinde 30 Milyon satış barajını geçtiğinin müjdesi verildi! Samsung‘un 2011 yılı Android işletim sistemli amiral gemisi Galaxy S II’nin büyük bir hızla satılmaya devam ettiğini belirtelim.

Andronova

Samsung’a göre, lanse edildiği Haziran ayından bu yana I9000 Galaxy S 20 Milyon satış rakamına ulaştı. Galaxy S II’nin ise halefinden çok daha hızlı satıldığı kesin. Orjinal Galaxy S, 16 aylık satış periyodunda 20 Milyon‘u görmüştü.

Yeni I9100 Galaxy S II, sadece 5 ayda 10 Milyon‘u devirdi. Cihazın satış ivmesi, Amerika operatörleri için sunulan modellerle birlikte büyük yükseliş gösterdi. Bundan sonra satışların daha iyi bir çizgide ilerleyeceğini söyleyebiliriz.

Galaxy S serisinde, kendi geliştirip ürettiği ekran, bellek ve yonga teknolojilerine yer veren Samsung, dış üreticilere bağlı olmayan nadir markalardan biridir. Böyle bir sistemle kısa sürede büyük popülerlik sağlamasına da şaşırmamak gerek. Umarız gelecek yeni Galaxy S modelleriyle daha büyük başarılar yakalanır.

Andronova