Samsung Galaxy Tab A hard reset olmuyor

Samsung' un Galaxy Tab A tablettinde desen kilidini kırmak için veya yavaş çalışıyor diye hızlandırmak için hard reset atabilirsiniz. Peki bu işlemi nasıl yapılır biliyor musunuz?

Andronova

Samsung‘ un nasıl bir marka olduğunu bilmeyen pek yok gibi bir şey. Hem kaliteli ürünler çıkarıyor hem de çeşitli modellerle her kullanıcıya ulaşan bir özelliği var. Yazımızda  Galaxy Tab A hard reset nasıl yapılır resimli anlatımı sizlerle paylaşacağız. Birde hard reset olmuyor nedenine ve çözümüne bakacağız. Tabi yanında birde önemli uyarılarımız ve püf noktaları olacak.

Hard reset, çoğunlukla unutulan desen kilidini açmak için kullanılan bir yöntem olma özelliğini sürdürüyor. Bunun dışında yazılım sorunlarında ve yavaş çalışan cihazların hızlandırılması için ilk tercihlerden biridir. Bu işlemin yapılmasında dikkat edilecek önemli hususlar bulunuyor. 

Biz işlemi sm t550 modelinde denedik. Bazı tabletlerde güç butonu yukarıda bazılarında yan kısımda bulunuyor. Bu durum yatay veya dikey şekilde olan tabletlerde değişken bir durumdur.

Galaxy Tab A hard reset olmuyor

Bu işlemde dikkat edeceğiniz maddeleri sizler için sıraladık ve bunları bizzat denedik.

 • İşlemde tablette yer alanlar silinecek
 • İşlem gerçekleşmiyorsa ilk şarjın yetersiz olması akla gelmeli
 • Hard reset sırasında Android logosunda kalıyor ve açılmıyorsa şarja takılı işlem yapınız
 • Hard resette Android logosu ! olarak veya geçersiz işlem dizin gibi çıkıyorsa tüm tuşlara ayrı ayrı bir kez basıp çekin
 • Yine olmuyorsa cihazı kapatın bir kaç kez daha deneyin
 • Son önerimiz ROM atmak olacak

Samsung Galaxy Tab A hard reset olmuyor

Galaxy Tab A hard reset nasıl atılır?

 1. Tableti kapatın ve yeteli bir şarjın olduğundan emin olun
 2. Önce ses yükseltme tuşuna, sonra menü yanı alttaki orta tuşa ve son olarak güç (cihazın açılmasını sağlayan tuş) tuşuna basılı tutun
 3. Android ve Samsung logosu ekrana geldi ise önce güç tuşunu bırakın
 4. Android update software gibi bir yazı geldiyse diğer tuşlardan elinizi çekin
 5. Yazılar geldi ise “wipe data factory reset” ses tuşlarıyla üstüne gelip “güç” tuşuna bir kez tıklayın
 6. İşlem oldu ise “reboot system now” üstüne gelip yine açma tuşuyla işlem yapınız

Tablet kendiliğinden yeniden başlayacak ve bu durum 3-4 dakika sürebilir. Sonra ilk kurulum ekranı gelecek. Dil seçeneği, bölge, klavye, wifi ağına bağlanılması, kullanıcı adı ve Google Play hesabı ile açılması. Bunların çoğuna atla diyerek geçebilirsiniz.

NOT: Hard reset olmuyor ise yukarıda olmuyor başlığında yer alanları deneyin. Bu işlemler t290, t720, t510, t860, p580, t820, t560, t590, t587, Active ve diğer Samsung tabletler için geçerlidir.

Andronova