Samsung, Ice Cream Sandwich’li 7 inçlik Giriş Seviye Galaxy Tab 2 Modelini Duyurdu!

SamsungAndroid işletim sisteminin son versiyonu ile gelen ilk tablet bilgisayarını resmen duyurdu. 2012 yılında piyasaya sürülecek olan Samsung tablet bilgisayarlarını kapsayan Galaxy Tab 2 serisinin giriş seviyesinde konumlanan 7 inçlik bu modelin geçen sene Apple ile yaşananların tekrarlanmaması için tekrar tasarlanmış, ucuz bir alternatif olarak tüketiciyle buluşacağını söyleyebiliriz.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sisteminin kullanıldığı Galaxy Tab 2 (7.0), 1GHz çift çekirdekli işlemci, 1GB RAM, 7 inç WSVGA (1024 x 600 piksel) çözünürlüklü PLS TFT LCD dokunmatik ekran, Wi-Fi b/g/n, 3MP sabit odaklanmalı arka kamera, VGA çözünürlüklü ön kamera, HSPA+ iletişim teknolojisi desteği, Bluetooth 3.0, A-GPS, microSD kart slotu, 4000mAh Standart Lityum İyon pil teknik özelliklerini taşıyan cihazın 16 ve 32GB’lık dahili hafıza versiyonlarıyla çıkacağı belirtildi.

10.5 mm kalınlığa sahip tabletin Live Panel’li TouchWiz kullanıcı arayüzü, Samsung Apps desteği, Social Hub, Reader Hub, Game Hub, Music Hub, S Suggest gerçek zamanlı uygulama tavsiye motoru, Kies Air, ChatON, AllShar ve daha birçok Samsung servisiyle donatıldığını ekleyelim.

Son olarak cihazda kullanılan çipsetin Samsung tarafından üretilen 32nm‘lik düşük güç tüketimli Exynos 4212 olduğundan neredeyse eminiz. Performans ve pil ömrü konusunda 1000 liranın altında olmasını beklediğimiz bu tablet kullanıcıyı tatmin edecektir.

İlk olarak Mart ayında İngiltere’de ve sonrasında İskandinav ülkelerinde satışa sunulacak olan Galaxy Tab 2 (7.0), Türkiye’ye Nisan ayı içerisinde cüzi bir fiyat etiketiyle giriş yapacaktır diye tahmin ediyoruz. Cihazın bazı ülkelerdeki fiyatlar ortalama şu şekilde olacaktır:

İsveç:

Wi-Fi modeli: 420 Dolar

3G modeli: 556 Dolar

Finlandiya:

Wi-Fi modeli: 463 Dolar

3G modeli: 568 Dolar

Norveç:

Wi-Fi modeli: 420 Dolar

3G modeli: 523 Dolar

Danimarka:

Wi-Fi modeli: 419 Dolar

3G modeli: 533 Dolar

Samsung Galaxy Tab 2′nin yayınlanan resmi görüntülerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.