Samsung’un “Nature UI 2.0” Arayüzüne Katacağı Yeni Özellikler: Eye Pause ve Eye Scroll

Geçen yılın Mayıs ayında, Samsung Galaxy S III’ü bir çok yeni özelliğiyle beraber tanıttı. Bu yeni özelliklerden birisi “Smart Stay”di: ön kamera gözlerinizi açık olup olmadığını tespit ediyor ve buna göre ekranın kapanmasını engelliyor. Samsung’un tescil ettirdiği yeni isimler, ön kamerayla daha çok şey yapmak için çalıştıklarını doğrular durumda. “Eye Pause” ve “Eye Scroll” Samsung’un geliştirdiği yeni özellikler.

İsimlerin tam olarak neye işaret ettiği şu an için yorumlamaya açık durumda; fakat “Eye Scroll” ile ön kameranın gözün baktığı yeri tespit edip sayfanın yukarı veya aşağı ilerletilmesine karar verdiği, “Eye Pause” ile de kameranın gözün ekrana bakıp bakmadığını anlayıp video oynatımını durdurup başlattığı tahminlerinde bulunabiliriz.

Tabii ki soru şu: “Bunları akıllı telefonumuzda ne zaman göreceğiz?” Şu an için kesin olarak bilemiyoruz, fakat Samsung’un her sene Touchwiz arayüzlerinin yeni bir versiyonunu çıkarttığını biliyoruz. Bu özellikler de Samsung’un Galaxy S III ile birlikte çıkarttığı Touchwiz Nature UI’ın akışına uygun gözüküyor.

Belki de bu yeni özellikleri Galaxy S IV’ün tanıtılışıyla beraber görürüz, ne dersiniz?