Sony Açıklamasını Düzeltti: 2011’de Çıkmış Hiçbir Telefon İçin Jelly Bean Güncellemesi İhtimali Yokolmuş Değil!

Mustafa Kılıç’ın yazdığı haberimizde,  Sony’nin Facebook üzerinde gerçekleştirdiği Soru & Cevap etkinliğinde elde edilen bilgiye göre Xperia Arc S ve Xperia Mini Pro cihazlarının Jelly Bean güncellemesi almaması ihtimalinin bulunduğunu söylemiştik. Fakat Sony’nin kendi blogunda yaptığı yeni bir düzeltme, bu bilginin geçersiz olduğunu belirtiyor:

Geçen hafta Sony İngiltere Facebook sayfamızda yaptığımız Soru & Cevap etkinliğinde, yerel temsilcimizin Android 4.1 Jelly Bean güncellemesinin 2011 Xperia serisi telefonlara dağıtımıyla ilgili verdiği bilgi hatalıdır.

Şu anda tüm cihazlarımız için aktif olarak güncelleme seçeneklerini değerlendirmekteyiz. Bu sırada Xperia S ve diğer 2011 Xperia serisi akıllı telefonlarımız için yapılmakta olan Ice Cream Sandwich dağıtımı planlandığı gibi devam etmektedir.

Bu açıklama oldukça detaysız ve belirginlikten uzak; fakat bize Sony’nin en azından görece yeni telefonları için Android 4.1’i henüz ihtimaller dışı bırakmadığını gösteriyor. Bunun yanısıra, henüz herhangi bir Xperia cihazı için Jelly Bean güncellenmesi doğrulanmadığından, şu anda Sony’nin seçeneklerini değerlendirdiğini söyleyebiliriz. Blogdaki yazı bu düzeltmenin yanında, önümüzdeki birkaç hafta içinde Sony’nin Xperia P ve diğer 2012 telefonları için Ice Cream Sandwich’le ilgili duyuru yapacağını, böylelikle Xperia serisi için güncelleme takvimini daha belirgin hale getireceğini de belirtiyor.

müşteri hizmetleri