Sony, Jelly Bean Güncellemesi Alacak Modelleri Açıkladı, 2011 Yılı Xperia Modelleri Güncelleme Almayacak

Kısa süre önce Jelly Bean planlamasını resmi olarak duyuran LG’nin ardından Sony’de güncellemenin hangi modellerine sunulacağını açıkladı.

En çok merak edilen ise 2011 yılı Xperia modellerine JellyBean güncellemesinin gelip gelmeyeceği oldu. Daha önce resmi ağızlardan olmasa da Sony İngiltere’nin tepe yöneticilerinden John Cooper bazı Xperia modelleri için Jelly Bean güncellemesinin yayınlanmayacağını açıklamıştı.

Bugün itibariyle yapılan resmi açıklamada Xperia Arc S, Xperia Arc, Xperia Neo, Xperia Neo V, Xperia Ray, Live With Walkman, Xperia Active, Xperia Mini, Xperia Pro Mini ve Xperia Pro modelleri için Jelly Bean güncellemesinin yayınlanmayacağı bildirildi. Söz konusu güncellemenin müşteri beklentisini karşılayamayacağı ifade edilirken telefonlar için çeşitli güncellemelerin devam edeceği açıklandı.

Japon üretici güncelleme almayacak modellerin yanı sıra güncellemenin yayınlanacağı modelleri de açıkladı. Xperia T, Xperia TX, Xperia V, Xperia S, Xperia acro S, Xperia ion, Xperia P, Xperia Go ve Xperia J periyodik aralıklarla Android’in en hızlı, stabil ve güvenilir sürümüne kavuşacak.