Sony Xperia P için Kararlılık Güncellemesi Yayınlandı! Xperia Go/U/Sola için ise çok Yakında

2012 yılında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde Android 2.3 Gingerbread ile resmiyete kavuşan Xperia P, devamında ICS güncellemesine kavuşarak sistemin getirdiği birçok yeniliğe sahip olmuştu. Son olarak aralık ayı içerisinde kararlılık güncellemesi yayınlanmış ve beraberinde birçok yeniliği getirmişti.

Şirketin geliştirdiği bir dizi yeni uygulama(walkman, cinema, album), arttırılan bekleme süresi, boyutlandırılabilir widget’lar, geliştirilmiş mobil veri tüketim kontrolü ve fonksiyonu arttırılan ekran kilidi yenilikler arasında yer alıyordu.

Sony, orta seviyede konumlandırdığı akıllı telefonu için yeni bir kararlılık güncellemesi daha yayınladı. Sürüm numarası 6.1.1.B.1.75 olan güncelleme ilk aşamada Xperia P için yayınlanırken; aynı süreç içerisinde Xperia Go, Xperia U ve Xperia Sola içinde güncellemenin kısa süre içerisinde yayınlanacağı bildirildi.

Güncellemenin getirdiği yeniliklerden söz edilmezken, yenilikten ziyade bir dizi iyileştirmeler sağladığı tahmin ediliyor. Ayarlar- Telefon Hakkında-Sistem Güncellemeleri bölümünden güncellemeyi kontrol edebilirsiniz.

kaynak: xperiablog