Sony Xperia U, Xperia Go ve Xperia Sola için Ice Cream Sandwich Güncellemesi Yayınlanmaya Başladı

Sony, kullanıcılarına vaat ettiği ICS güncellemesini yaymaya devam ediyor. Daha önce 2011 Xperia modellerine sunulan güncelleme 2012 Xperia’ları için de yayınlanmaya devam ediyor. İlk olarak Xperia S için sunulan güncelleme sonrasında Xperia P içinde kullanılabilir hale getirildi.

Yine firmanın Sony çatısı altında 2012 yılı içerisinde lansmanını gerçekleştirdiği Xperia U, Xperia Go ve Xperia Sola cihazları için Ice Cream Sandwich güncellemelerini kullanıcılarına sunmaya başladığını bildirdi.

Güncelleme ile birlikte gelen yenilikleri sıraladığımızda ise Sony’nin yeni medya uygulamaları olan “WALKMAN, Album ve Cinema” güncelleme sonrası karşımıza çıkıyor. Genişletilmiş beklemede modu ile daha iyi bir pil ömrü sunulurken, ekran kilidinin daha da geliştirildiğini görüyoruz. Mobil veri tüketim kontrolü, boyutlandırılabilir widget’lar ve uygulamaların tümüne net bir bakış için yeni uygulama butonu güncellemenin sunduğu diğer yeniklikler arasında yer almakta. Xperia Sola için sunulan bir diğer yenilikte ise Eldiven Modu ile kullanıcılar eldiven takılıyken bile telefon dokunmatiğinde sorun yaşamamaktadır.

OTA yoluyla dağıtılan güncellemeyi aynı zamanda Sony’nin resmi güncelleme uygulaması PC Companion yardımıyla da yükleyebilirsiniz.

Son olarak açıklanan bilgide dağıtımı yapılan güncellemenin model ve ülkelere göre zaman farklılığı gösterebileceği belirtilmektedir.