Sony’nin 4G LTE Teknolojisine Sahip İlk Telefonu Xperia Ion Resmiyet Kazandı!

Nozomi kod adlı Xperia S‘in ardından Sony’nin bir diğer akıllı telefonu Xperia Ion da tüm detaylarıyla resmiyet kazandı. Sony markasını taşıyan 4G LTE iletişim teknolojili ilk telefon olan LT28at kod adlı cihazın teknik özelliklerinin büyük çoğunluğu Xperia S ile aynı. Bu sebeple özel olarak sadece Amerika’da AT&T operatörüyle satılması, Avrupa ya da Asya pazarlarına giriş yapmaması bekleniyor.

Xperia Ion’un görüntülerini incelediğimizde, oldukça sade bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. ana gövdesi Magnezyum‘dan imal edilen Android akıllı telefonunda, son olarak Xperia Arc‘ta yer verilmiş olan hava boşluksuz bir ekran bulunuyor. Sony Ericsson resmi sitesinde yayınlanan cihazın teknik detayları şöyle;

– Google Android 2.3 Gingerbread İşletim Sistemi

– 1.5GHz hızında çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon MSM8260 çipset, Adreno 220 GPU

– 133 x 68 x 10.8 mm ve 144 gram

– 4.55 inçlik TFT LCD 1280 x 720 piksel HD çözünürlüklü Gerçekçi Bravia Engine dokunmatik ekran

– 1GB RAM, 1GB RAM ve 16GB Dahili Hafıza ile 32GB kadar microSD desteği

– 12.1MP, 16x dijital yakınlaştırma, LED Flaşlı, 1.5 saniyede resim çeken Sony Exmor R kamera

– Full HD 1080p Video çekme ve görüntüleyebilme

– 1.3MP HD 720p çözünürlüğünde görüntülü görüşme sağlayan ön kamera

– İvme ölçer, yakınlık sensörü, jiroskop, dijital pusula

– 3G/4G LTE İletişim teknolojileri desteği

– 1900mAh Standart Pil

– 400 Saat Bekleme, 10 Saat Konuşma süresi

Ekran genişliği, microSD kart slotu, pil miktarı ve tasarımın daha sade olması dışında Xperia Ion ile Xperia S’in aynı cihazlar olduğunu söyleyebiliriz. Sony Xperia Ion, Amerika’da 4G LTE teknolojisiyle varlık göstermeye çalışacak, Xperia S ise; dünya genelinde Sony’nin 2012 yılı ürün portföyü amiral gemisi ünvanıyla boy gösterecek. Cihazların özellikle 12.1MP’lik ultra hızlı kamera sensörleri ve gerçekçi Bravia Engine ekranlarıyla rakiplerinden bir adım önde olduklarını söyleyebiliriz.

2012 ikinci çeyreğinde Amerika’da AT&T tarafından satışa sunulacağı açıklanan Xperia Ion, Android 2.3 Gingerbread işletim sistemiyle tüketiciye dağıtılacak. Fakat ilerleyen dönemlerde Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesini alacağından şüphemiz yok. Fiyat konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

müşteri hizmetleri