Texas Instruments, Cihazınızı Kullanırken Başka Bir Ekrana 1080p Video Aktarabileceğiniz Yeni OMAP Platformunu Gösterdi!

TI, WiLink bağlantısı ve OMAP platformunu kullanarak uygun bir cihaza Full HD 1080p video aktarabiliyor ve aynı anda cihazı oyun oynamak ya da herhangi başka bir şey yapmak için kullanabilmenize olanak sağlıyor. Şu anda Miracast ve WiFi Alliance sertifikası alma sürecindeler ve sertifikaları elde ettiklerinde bu işlevselliği yeni cihazlarda görmeyi bekleyebiliriz.

media 17528

Texas Instruments ayrıca Full HD 1080p video aktarımlarının “güvenli, düşük gecikmeli ve tamamen kablosuz” olacağını belirtti. Aşağıdaki videoda TI’dan Eric Thomas’ın yaptığı kısa bir canlı sunumu izleyebilirsiniz. Burada Eric Thomas aynı söyledikleri gibi 1080p bir videoyu yandaki televizyona kablosuz olarak aktarırken bir yandan da hiç bir sıkıntı çekmeden oyun oynayabiliyor ve çoklu görev özelliklerini kullanabiliyor.

Texas Instruments, burada OMAP 4470 ve WiLink 7.0 kullanarak her şeyin pürüzsüz bir şekilde çalışmasını sağlıyor. TI aynı zamanda bu senenin ilerleyen aylarında OMAP 5 işlemci serilerini çıkarttıklarında WiLink 8.0 sertifikası almayı düşünüyor.

Bunların hepsi geçen haftaki Texas Instruments geliştirici etkinliğinde gösterilmişti. Görülen o ki; TI’dan yakın zamanda çok daha fazlasını duymayı beklemeliyiz. Yüksek çözünürlüklü görüntü aktarımı kadar basit gözüken bir işlem aslında, araba içi kullanım ve ev içi kullanım gibi bir çok durumda büyük yarar sağlayabilir. TI geçen birkaç ay içinde oldukça sessizdi, fakat yakın zamanda bunun büyük oranda değişmesi bekleniyor.