[Video] Project Shield, Borderlands 2’nin Badass Crater of Badassitude Bölümünü Ziyaret Ediyor!

Nvidia, Project Shield’ı bayağı coşkulu bir şekilde duyurdu; fakat CES bittiğinden beri yaratıcı el konsoluyla ilgili pek yeni gelişme duymamıştık. Eğer Shield için siz de heyecanlıysanız bu yeni habere sevineceksiniz. Santa Clara’daki Nvidia çalışanları bugün cihazın streaming özelliğini çalışırken gösteren yeni bir video yayınladı. CES’de cihazın PC streaming özelliklerini gösteren bir kaç demo izlemiştik (Örneğin bunlardan bir tanesi cihazın Need for Speed Most Wanted oynatırken gösteriyordu.), ama şimdi Shield konsoluyla nasıl oyun stream edilebildiğine dair daha yakın bir görüşe sahip oluyoruz.

Yeni demo, post-apokaliptik FPS Borderlands 2’den bir kaç aksiyon sahnesi gösteriyor. Daha detaya inecek olursak, Nvidia oyunun “Badass Crater of Badassitude” adlı bölümünü seçmiş. Video, Shield konsolunun bilgisayara bağlanması sürecinin nasıl işlediğine ışık tutuyor, fakat bu bağlantının ne kadar sürede tamamlandığını göremiyoruz. Daha önceden de söylendiği üzere, kullanıcılar bu işlem için Nvidia GeForce GTX 680 veya daha üst model ekran kartına sahip bir bilgisayara ve Steam oyun servisine ihtiyaç duyuyor.

Demoda PC-Shield ikilisiyle yakalanabilecek harika grafik ve ses deneyiminin altı çiziliyor, ve söylenene göre bu ismi “PC Pazartesileri” olan serinin sadece ilki. Nvidia bilgisayardan stream özelliğinin farklı oyunlarla gösterildiği yeni demoların her Pazartesi, Android oyunlarının gösterildiği demolarınsa her Perşembe çıkacağı sözünü vermiş durumda. Yeni konsol oyunseverler için gerçekten de çok güzel duruyor. Peki siz de Project Shield için heyecanlı mısınız?