Yeni Instagram Güncellemesi Daha Geniş Facebook Entegrasyonu ve Arama Seçenekleri Getiriyor!

Facebook, Instagram’i satın aldıktan sonra siteyle daha derin bir entegrasyon gelişmesi sadece zaman meselesiydi. Alımın üzerinden bir kaç ay geçti ve sonunda  geçen akşam Instagram bir kaç düzeltmenin yanısıra ilk Facebook geliştirmesine de kavuştu.

müşteri hizmetleri

Artık kullanıcılar Instagram üzerinde buldukları herhangi bir fotoğrafı Facebook arkadaşlarıyla paylaşabiliyor. Bu paylaşım bir fotoğrafı beğendikten sonra kolaylıkla uygulama içinden  yapılabiliyor. Bu arada bunun opsiyonel bir özellik olduğunu ve istenirse ayarlardan kapatılabildiğini de belirtelim.

Tabii bu özellikten hoşlanmayabilecekler de yok değil. Artık insanlar Instagram’la çektiğiniz herhangi bir fotoğrafı Facebook’da paylaşabilecekler. Bazı kullanıcılar çektikleri fotoğrafın sadece Instagram üzerinde kalmasını isteyebilir, fakat ne yazık ki artık bunun kontrolü bizde değil.

Daha iyi haberler de var; güncelleme aynı zamanda çok ihtiyaç duyulan arama özelliğini de yanında getirdi. Artık uygulamanın “Explore” (Keşfet) bölümünden kullanıcı isimleri ya da etiketlerle arama yapabilir, arkadaşlarınızı ya da başka insanlarla ortak ilgililerinizi keşfedebilirsiniz. Söylenene göre bu güncellemeyle uygulamanın başına ilk çıktığından beri bela olan “daha çok yorum yükleniyor” problemi de sonunda çözülmüş.

Eğer hala indirmediyseniz, Android için Instagram’i play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.android”>buraya tıklayarak Google Play Store’dan indirebilirsiniz.