Android’in Doğum Belgeleri Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung ile Apple arasında devam emekte olan 2. patent ihlali davasında sona çok yaklaşıldı. Dava süresi boyunca 2 şirketinde birçok gizli belgelere ve dokümanlara ulaşıldı. Hatta şirket içi mail yazışmaları bile ortaya çıkartılarak neredeyse gizli hiçbir şey bırakılmadı. İlk nesil Galaxy S cihazıyla başlayan patent ihlalleri davasında Apple istediğini almış ve ilk nesil Galaxy ailesinin Amerika’da ki satışını durdurtmuştu. Bu bir yönden bakınca komik gibi görünsede oldukça önemli bir karardı.

teknik destek

Bu ürünler halihazırda zaten Amerika’da satılmıyordu ama Apple tüm bu kararları emsal göstererek Samsung’un ürün gamındaki tüm cihazların satışının iptal edilmesini isteyebilirdi. San Jose’de devam etmekte olan 2.patent ihlali davasının sonucuna göre Apple işte bu bağlamda şirketin yolunu çizecek. Aslında Apple Samsung ürünlerin satışının durulmasını değil bu ürünlerin satışından kar elde etmeyi amaçlamakta. Bu bağlamda da San Jose’de devam etmekte olan davanın sonucu çok önemli.

Davada ortaya çıkan belgelerden biride Google‘ın Android platformunu nasıl ve nden oluşturduğuyla ilgili bir kaynak. Bu belgelere göre Google Android işletim sistemini multi touch özellikli cihazlar için değil; daha çok navigasyon tuşu olan ve fiziki klavyesi olan cihazlar için geliştirmiş. Bu belgelere ulaşmak için kaynak kısmındaki linke tıklayıp orijinal belgeleri kendinizde inceleyebilirsiniz. Android işletim sistemi 2005 yılında V1.0 ile bu gün gelinen nokta arasında uçurum olduğunu hatırlatmak gerek. Oysaki iOS işletim sistemi direkt multi touch cihazlar için geliştirilmiş ve yapıldığında daha hazır olan bir işletim sistemi olduğunu da bu belgeler ortaya koyuyor. Bu belgeler Samsung’u kurtaracak mı bunu zaman gösterecek.

android-2006 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!