Android’in Mimarı Andy Rubin, Google’dan Ayrılıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Uzun yıllardır Google‘da çalışan ve Android‘in kurucularından olan Andy Rubin, Google’dan ayrılıyor. Google’ın 2005 yılında kendisinden satın aldığı firması Android için, Google’da Android’in gelişmesinde en etkili rolü oynayan ve büyük ilerleme sağlayan Rubin, 2013 yılı itibariyle yerini Sundar Pichai‘ye devretmişti.

Andronova

Rubin, Google’daki robotik projelerin başına geçtikten sonra, “Boston Dynamics“‘i bünyesine dahil edip robotik teknolojilerde şirkette önemli başarılaa imza attı.

Google’dan ayrılan Rubin, yine donanım teknolojisi (buna robot teknolojilerinin de dahil olabilir) alanındaki kendi şirketini kurarak hayatına devam edecek. Google robotik teknoloji alanında ilerlemeye devam edecek. Rubin’in yerini, Google’da robotik grubunda çalışan James Kuffner alacak.

Google’ın CEO’su Larry Page, yaptığı açıklamada Rubin’e teşekkür ederek, bugüne kadar yapmış olduğu katkılarından ötürü minnettarlığını ifade etmeyi de unutmadı.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.