Android’in Vazgeçilmezlerinden Pie Kontroller (LMT Launcher), CyanogenMod Yazılımlarında Yer Alacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android işletim sisteminin bu denli popüler olmasında kullanıcıya sunduğu özgür bir platformun önemli bir katkısı vardır. Üreticinin ya da geliştiricinin sunmuş olduğu arabirimin yanı sıra uygulama mağazasından dilediğiniz arabirimi (launcher) telefonunuza yükleyerek farklı bir görsellik yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra üçüncü taraf geliştiricilerin hazırlamış olduğu, custom olarak adlandırılan özel romlarla da telefonunuzu dilediğiniz gibi modifiye edebilirsiniz.

teknik destek

Android ekosisteminde önemli geliştiriciler var elbette ancak bu noktada CyanogenMod ekibini sanırım ayrı bir tarafa koymak gerekir. Üreticinin güncelleme kapsamına almadığı ya da artık güncelleme almayacağı bildirilen telefonlar için umut ışığı olan ekip, yeni çalışmalarında sergileyecekleri önemli bir gelişmeyi kamuoyuna duyurdu.

Yazılım geliştirme noktasında oldukça popüler olan ParanoidAndroid ekibinin geliştirdiği özel romlarda kullandığı ve daha sonra apk dosyası yayınlanarak root’lu telefonlarda kullanıma sunulan LMT Launcher, bundan sonraki süreçte, CyanogenMod yazılımlarında yer alacak. Ekip, launcher için yazılan kodların kendi geliştirdikleri yazılımla birleştirdiklerini ve bundan sonra sunulacak yazılımlarda söz konusu Pie kontrollere yer vereceklerini bildirdiler.

TML Launcher (Pie Kontroller)  ilk olarak ParanoidAndroid ekibinin hazırlamış olduğu özel yazılımlarda karşımıza çıkarken, devamında oluşturulan apk dosyası ile birçok telefonda kullanıma sunulmasının önü açıldı. LMT Launcher adı ile telefon ya tablette kullanabileceğimiz uygulama ile menüye geçiş yapmadan birçok seçeneğe ulaşmamızı sağlıyor. Ayrıca sık kullandığımız uygulamalara da kolayca ulaşabiliyoruz. Ekran üzerinde istediğimiz uygulamaya belirlediğimiz şekilleri ekran üzerinde çizerek ulaşmamızı sağlayan launcher, bundan sonra daha fazla Android cihazda yer alacak.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!