Söylentiye Göre Nikon Android’li ve Google Play Erişimli Fotoğraf Makinesi Çıkartacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nikon Android’li ve Google Play Erişimli Fotoğraf Makinesi 

Andronova

Eğer kompakt fotoğraf makinesi piyasasında bir yenilik bekliyorsanız, Nikon’un sizin için bir sürprizi olabilir.

Nikon Rumors sitesinin iddiasına göre Nikon, Coolpix S800 adlı fotoğraf makinesini 22 Ağustos’ta çıkartacak. Söylentiye göre bu makinenin en büyük özelliği Android’e (ne yazık ki 2.3) ve yerleşik Wi-Fi özelliği sayesinde Google Play’e  sahip olması. Söylenene göre makine aynı zamanda konum etiketleme için GPS’e, bilinmeyen çözünürlükteki 3.5-inçlik bir ekrana ve 25-250mm’lik değişken odaklı bir merceğe sahip olacak.

Nasıl bir görüntü sensörüne sahip olduğu henüz bilinmiyor; fakat Nikon’un şu anda piyasada bulunan en yüksek çözünürlüklü kompakt makinesi 16-megapiksel olduğuna göre, bunun da o civarlarda olmasını bekleyebiliriz.

Bu özellikleri şu anda doğrulayamayız fakat önümüzde Nikon’un yeni bir Coolpix fotoğraf makinesi hazırladığını işaret eder nitelikte bir kanıt var. Endonezya İletişim Ajansı’nda yapılan bir belgeleme, Nikon Coolpix s800c olarak işaretlenmiş. Bu tek başına doğrulayıcı bir kanıt değil fakat en azından Nikon’un bu isimle yeni bir makine hazırladığını gösteriyor. Bunun Android’e sahip olup olmayacağını ancak bekleyerek göreceğiz. Eğer Nikon gerçekten Android’li bir kamera çıkartırsa bunun çok da büyük bir sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz; zira CES’te Android bazlı bir Polaroid fotoğraf makinesi görmüştük ve Nikon’un da isterse bu tarz bir makine yapamaması için hiçbir sebep yok.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın