Android’li Yeni Nokia C1’in Özellikleri Sızdırıldı!

Nokia, Microsoft tarafından satın alınmasının ardından, yapılan anlaşmaya göre 2016 yılına kadar Nokia markası altında cihaz üretemeyecek idi. Ancak sürpriz bir hamleden sonra Android işletim sistemli Nokia N1 tabletini duyuran Nokia’nın şimdi de yeni Android telefonu Nokia C1 modeline yönelik bilgiler sızdırıldı.

Andronova

Sızdırılan görüntüler çok net olmasa da, cihaza yönelik özellikler kaynak tarafından verildi. Verilen bilgilere göre Nokia C1’in 5 inç’lik 1080p (1920×1080 piksel) ekranı, 3GB RAM’i olacak ve 32/64/128GB dahili hafıza seçeneğiyle satılacak. Nokia C1 gücünü ise 2.8GHz hızında Intel’in quad-core işlemcisinden alacak.

Nokia-C1-renders-leak

Nokia N1’deki gibi yine Nokia’nın Z Launcher (başlatıcısıyla) ve Android 5.0 Lollipop versiyonu yüklü olarak gelecek olan Nokia C1’in 20.1mp arka ve 5mp ön yüz kamerası ve 3100mAh bataryası olacak.

Bunun yanı sıra Nokia C1’in Wİndows Phone versiyonu da olacak. Bu versiyonda 2GB RAM kullanılacak ve diğer tüm özellikleri Android versiyonuyla aynı olacak.

Nokia-C1-specs-leak

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.