Android’ten Yeni Bir Rekor

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Strategy Analytics Şirketinin verilerine göre Android ulaşılması güç bir rekora daha imza attı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Apple 8 yılda toplam 1 milyar cihaz sattığını duyurmuştu. Strategy Analytics ise Android’in sadece 2014 yılı içerisinde 1 milyar 42 bin cihaz sattığını söylüyor. Yani firmaya göre Apple’ın 8 senede yaptığı satış oranını, Android sadece 1 senede geçmiş.

Apple 2014 yılının son çeyreğinde çeyreğinde 74 milyon iPhone sattığını duyurmuştu. Şirkete göre ise Google şuan mobil pazarının %81-5’ine sahip durumda.(Blackberry halen %1-2 arasında, Windows Phone %3-4)

Dünya çapında cep telefonu satışlarında %27’lik bir artış olduğunu belirten firma 2013 yılının ikinci çeyreğinde 233 milyon telefon satışı yapılmışken 2014’ün ikinci çeyreğinde bu rakamın 295.2 milyona ulaştığını söylüyor. Yine de bu artışın son 5 sene içerisindeki en düşük artış olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor ayrıca ülkeler bazında dikkat edildiğinde farklılaşan istatistiklere rastlamak da mümkün oluyor. Örnek olarak Afrika ve Asya’da cep telefonu satışları önceki senelere göre patlama yapmış durumdayken Kuzey Amerika ve Avrupa’da aşırı bir artış saptanmıyor.Screen Shot 2015-02-03 at 14.51.00

Bu verilerin doğruluğunu tespit etme imkanımız bulunmasa da Android’in farklı şirketlerce (Samsung – LG – Sony vb.) desteklendiğini, geliştirildiğini ve pazara sunulduğunu düşündüğümüzde bu başarının gerçekleşmesi doğal gözüküyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir