Andronova nedir ne demek?

Andronova ne demek?

Sitemizde kullanılan Andronova nedir veya Andronova ne demek diyenler için bir kaç satırla bu alan adını açıklamak istedik. Teknoloji haberleri dışında sorunlarına ışık tuttuk.

Andronova

Andronova, MÖ 1700 ve MÖ 1200 arasında, Hazar, Altay dağları ve Güney Sibirya bölgelerinde yaşayan ilk Türklerin kültürüne denilen bir ad. Her ne kadar eskiden beri netleşemeyen bu adın tahmini olarak anlatılan önemli yanları vardır ve bazı ülkelerde sık karşılaşılan isimlerden biride diyebiliriz.

Bu kültüre bakıldığından çok sayıda kültürle karşılaştırıldığında çok daha ileri bir seviyeye ulaşan bir topluluk olduğu görülüyor. Gümüş, tunç, bakırdan ve altından araçlar kalıntılarına rastlenen bu bölgelerde çağın gelişmiş topluluklarının olduğu görülmekte.

Andronova’ da kullanılan eşyalarda hayvan figürleri ile süslendiği ve atları ilk evcilleştiren bir kültür olduğunu belirtebiliriz. Bu kültürün Ön Türkler kurduğu yönünde bazı kalıntılarla karşılaşıldı. Türklerin ana yurdu olarak kabul gören Altay bölgesi çok defa yapılan araştırmalarda arkeologların brakisefal savaşçı bir Türk ırkı olduğunu gösteren kanıtlar sunduğu belirtilmekte.

Sitemizde kullandığımız bu alan adı bu şekilde seçilmiştir. Uzun yıllar hizmet veren içeriklerimiz yıllarca yenileri eklenerek devam etmekte.

Andronova sitemizde genel mobil ağırlıklı konulara ve teknoloji haberlerine yer veriyoruz. Sorularınız için iletişim adresimize yazabilir ve ilgili konudan ulaşabilirsiniz.

Çokca mobille alakalı içeriklerle beraber işlenen konular şöyle:

  • Cep telefonlarında yaşanan gelişmeler ve görülen arızalarla alakalı bilgilendirmeler.
  • Sosyal ağ uygulamalarında yaşanan problemlerle alakalı yapılabilecek işlemler.
  • TV, internet, bilgisayar ve dahası için yaşanan sorunlarla alakalı işlemler hakkında geniş bilgiler.
Andronova nedir ne demek?
Andronova nedir ne demek?
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın