Anime video hazırlama programları

Andronova

Anime video hazırlamak için önemli bazı araçları önerdik. Bunlardan Synfig Studio, Digicel FilipBook, AutoDesk Maya ve Toon Boom en çok kullanılan programlar arasında.

Sosyal medya üzerinde gezen videolu paylaşımların oldukça dikkat çekmesi ve akılda kalıcı olması kişilerin dikkatini çekmekle beraber anime videoların hazırlanma sürecine dair olan pek çok yan uygulamayı da beraberinde getiriyor. Bu uygulamalar kaliteli görüntünün de kapısını açıyor.

En iyi video hazırlama programları

Anime video hazırlama programları

1. Synfig Studio video hazırlama programı
Windows, Linux ve MacOS X işletim sistemli cihazlarda çalışan bu uygulama 2D anime videoları hazırlama konusunda kullanıcılarına oldukça kolaylık sağlıyor. Türkçe dil desteğini de sunan uygulamada vektörler ve bitmap adı verilen resimlerin kullanılıyor olması film kalitesinde bir anime videosu hazırlamak adına yardımcı oluyor.

2. Digicel FilipBook video hazırlama programı
Kağıt üzerinde çizilen bir görüntünün tarayıcıdan bilgisayara aktarımıyla beraber bu programda anime edilerek kullanılabilmesini sağlayan uygulama, jpeg, png ve bpm formatında yer alan görüntülerin de program içerisinde kullanılabilmesini sağlıyor. Bu programda kişi kendi karakterini çizebiliyor ve ona çeşitli hareketler yaptırabiliyor.

3. AutoDesk Maya video hazırlama programı
3D anime videosu hazırlamak için kullanılan bu program içeriğinde karakter modelleme işlemi uygulanabiliyor. Bu uygulama genellikle film sektörü ve reklam sektöründe kullanılıyor. En geniş içeriğe sahip olan program olarak biliniyor.

4. Toon Boom video hazırlama programı
Dijital animasyon, kağıt animasyon, kukla animasyon, rotoskop ve stop-motion yöntemlerinin kullanıldığı bu uygulamada 2D anime video hazırlama işlemi yapılırken sanal kamera da kullanılabiliyor. Bu sanal kamera sayesinde oluşturulan anime video da bir kameradan diğer kameraya geçişler sağlanabiliyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir