Anket: Galaxy S serisi iPhone’dan Daha Basit Bir Kullanım Deneyimi Sunuyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasının büyük bölümü Android ve iOS’un hakimiyeti altında. Hangisi daha iyi tartışmasına başlandığında ise bir karar varmak çok zor. Bu noktada kullanıcıların işletim sisteminden beklentilerinin daha önemli olduğunu vurgulamak gerekir. Bakıldığında iki işletim sisteminin de birbirlerine karşı daha avantajlı olduğu taraflar var.

Andronova

Yine de her iki platform için genel bir değerlendirmek yapmak gerekirse iOS sadeliği, basit kullanımı ile ön plana çıkarken; Anroid ise daha karışık , özelleştirilebilir yapısıyla dikkat çekmekte. Tabi karşılaştırdığımız bu durumlarında kullanıya göre farklılık oluşturduğunu hatırlatmakta yarar var. Kamuoyunda genel kanı bu yöndeyken danışmanlık hizmeti veren Siegel+Gale şirketinin yaptığı araştırma genel anlamda tersi bir durumu karşımıza çıkarıyor.

iOS işletim sistemi ile çalışan iPhone ve Android ile çalışan Galaxy S serisini kullanım kolaylığı açısından değerlendirilirken, Galaxy S serisinin kullanım açısından iPhone’a göre daha kolay bir deneyim sunduğu sonucuna varıldı.

400 kişiyle yapılan görüşmelerde Galaxy S serisi için oluşturulan özel aksesuarlar ve telefonun söz konusu aksesuarlarla uyumlu çalışması, kolay dosya paylaşımı ile dosya transferi gibi noktalarda memnuniyetlerini dile getiriyor. Galaxy S her ne kadar iPhone’lardan daha basit bir kullanım deneyimi oluştursa da marka anlamında bir değerlendirme yapmak gerekirse 2012 Global Marka Sadelik Endeksi’nde Apple 5. sırada, Samsung ise 14. sırada yer almakta. Google ise 94 firma arasında lider durumda görünüyor.

Ankete katılan 400 kişilik bir ekip milyonlarca satış gerçekleştiren telefonlar açısında iyi bir örnek teşkil eder mi bilinmez ancak mobil dünyasında ilerleyen günlerde iPhone ve Galaxy S rekabeti tüm şiddetiyle devam edecek.

kaynak: AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın