Apple, 700 Milyona Doğru İlerliyor!

Apple CEO’ su Tim Cook, Steve Jobs gibi bir yeteneğin ölümünden sonra Steve Jobs’ ın da vasiyeti ile Apple’ ın başına geçmişti. Bir çok kişi Steve Jobs’ ın ölümü ile Apple’ ın aşağıya doğru (eskiden olduğu gibi) gideceğini ya hayal etmiş yada öngörmüştü. Tüm bu öngörülere ve eleştirilere rağmen Tim Cook şirketin daha ileriye gideceğini söylemiş ve yeni ürünlerle yoluna devam etmişti. Bu yeni dönemde en önemli değişiklik sektörün isteklerini görerek mini bir iPad yapması oldu. iPad Mini o kadar çok sattı ki yeni iPad Mini’ nin retina ekran ve TouchID ile birlikte geleceği kulislerde dolaşıyor. iPad 3 ile yapılan donanım hatası ise Tim Cook’ un sanırım Apple severlere attığı en büyük çalımdır.
Screenshot_1
Haziran ayında 600 milyon İOS cihazının satıldığını borsaya bildiren Apple, Ekim ayı sonu itibariyle 700 milyon İOS cihazını sevk ederek kırılması çok zor bir rekora da imza atacak gibi görünüyor. 1 Eylül tarihinde başlayan ve 30 gün süren dünyanın en büyük konser maratonlarından birine de ev sahipliği yapan Apple, iTunes Müzik Festivali ile 100 farklı ülkeden 20 milyon kişinin aynı anda internetten izlediği konserlerle de sektörde hiç yapılmayan şeyleri yapmaya devam ediyor.

Andronova

Apple borsada da yatırımcılarını sevindirdi. iPhone 5 tanıtımından hemen sonra 700 dolar seviyelerine çıkan hisse değerleri de ayrı bir rekor konusuydu. Bu tarihten sonra belli bir miktar düşüş gösteren hisse senetleri şu anda yinede kabul gören bir yatırım aracı. Aşağıdaki tabloda yıllar geçtikçe Apple’ ın nasıl bir başarı sergilediğini de görebiliyoruz. Sonuçta Apple Tim Cook ile yakaladığı ivmeyi “büyük ekranlı” iPhone ile çok daha ileriye taşıyacak diye düşünüyorum.

Kaynak: Verge

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.