Apple, Akıllı Telefon Pazarı Gelirinden Aslan Payını Alıyor!

media 12461

Çıkardığı ilk iPhone modeliyle akıllı telefon tarihini değiştirerek büyük devrim gerçekleştiren Apple, diğer tüm telefon üreticilerine rağmen akıllı telefon pazarı gelirinden aslan payını alıyor.

Andronova

En büyük rakibi Android‘in, tüm OEM üreticilerinin kullanması sebebiyle bu pazarda %80‘lik kullanım oranına sahip olmasına rağmen Apple, akıllı telefon pazarındaki gelirin tamamına yakını diyebileceğimiz oldukça büyük bir kısmını tek başına kazanıyor.

Bu yılın başında The Wall Street Journal tarafından yayınlanan raporda, 2015’in ilk çeyreğinde Apple’ın akıllı telefon pazarının toplamından elde ettiği gelir oranı %92 iken, Canaccord Genuity tarafından üçüncü çeyreğe yönelik yayınlanan yeni rapora göre, Apple tek başına akıllı telefon pazarının %95 oranındaki gelirine sahip.

akilli-telefon-gelir-raporu

En büyük rakibi Samsung‘a gelir konusunda fark atan Apple, daha doğrusu tüm üreticilere karşı tek vücutla pastanın tamamından sadece bir dilim veriyor denilebilir.

Kalite ile özdeşleşen markasını çok iyi kullanan firma, diğer taraftan Android telefon üreticilerinin daha ucuza daha iyi donanım anlayışından farklı bir izlemekle mali açıdan doğru adım atmışa benziyor.

Android telefon kullanıcılarının, donanıma odaklanırken, yüksek fiyatları ödemek istememesi sebebiyle zor durumdalar. Apple‘ın akıllı telefon pazarından geriye kalan karın büyük çoğunluğunu da Samsung’un aldığını düşünürsek, diğer üreticiler için “simit satsalar daha çok kazanırlar” tabirini kullanmak yanlış olmayacaktır.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın