Apple Araba Sektörüne mi Giriyor!

Firmaların farklı şirketler ile ortak çalışmalarına hatta bambaşka alana yatırım yapmalarına alışmış olsakta; Apple gibi bir firmanın Amerika’nın gururu Tesla markasını satın alacak olması haberine sektör oldukça şaşırmış görünüyor.

Andronova

Apple satın alma direktörü Adrian Perica’nın geçtiğimiz bahar ayında Cuppertino’da Tesla CEO’su Elon Musk ile görüştüğü ve iOS 7 ile birlikte tanıtılan “iOS in the Car”  projesi için Tesla ile çalışmaların başladığı söylenmekte. Rapora göre bu toplantıya Apple’ın CEO’su im Cook’un da katılmış olabileceği belirtiliyor.

Tesla araçlarında Google Maps hazır yüklü olarak kullanıcılara sunuluyor. Google kurucularından Lary Page ve Sergey Brin’in Tesla’da yatırım ortaklığı yaptığı da bilinirken Apple bu anlamda nasıl bir proje geliştirme üzerinde çalışacak bunu zaman gösterecek. Elektrikli otomobil denince ilk akla gelen Tesla’nın Google ile geliştirdiği insansız araç kullanımı projesinde de Toyota ile birlikte yer aldığını da hatırlatalım.

Tesla 1

Google ile Apple bu sefer bambaşka bir alanda yine karşı karşıya gelecek gibi görünüyor. Bakalım otomobil savaşlarının galibi kim olacak?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.