Apple Arcade ücretsiz deneme ve nasıl indirilir

media 4105

Apple Arcade ücretsiz abonelik nasıl yapılır diyenler yakında çıkacaktır. Ya da bedava nasıl kullanılır gibi aramalarla karşılaşabiliriz. Peki uygulama Arcade nasıl indirilir?

Andronova

Apple’ ın Arcade adını verdiği yeni oyun abonelik sistemi bu hafta çıkıyor. Etkinlikle tanıtılacak yeni iPhone’ lar ve iOS 13′ ün yanında birde bu özellik oyun severler tarafından merakla beklenmekte.

Kısa süre önce Google’ un bu şekilde bir servis açılaması vardı. Apple’ ın da aynı mantığa sahip bu oyun platformuna büyük ihtimal yoğun ilgili olacak. Eeee mağlum teker teker oyun satın almaktan daha iyi bir sistem gibi duruyor.

Daha önce Apple Arcade nedir ve ücretlendirme çıkış haberini yayınlamıştık. Bu haberimizle oyun hakkında şu an için bilinen ve Arcade ücretsiz kullanım için bilgilendirmeye yer vereceğiz. 

Apple Arcade ücretsiz kullanım hakkı 1 ay ile sınırlı. Tabi farklı hesaplarla işlem yapanlar olacak. İlk çıkışında çok sıkı tutulmayacağını düşünüyoruz. Ay aydan sonra 34,99 TL’ den fiyatlandırılacak.

Ücretiz Arcede aboneliğinde her hangi bir taahhüt alınmamakta ve eğer ücretsiz aboneliği sonlandırmazsanız ücretli olarak abonelik devam edecek.

Oyun özelliği için resmi Apple sitesinde bazı bölgeler için bazı içerikler kullanıma sunulmayabileceği açıklanmış. Bu da zamanla oturacağını düşünüyoruz. Apple Arcade nedir habere bakmanızı da öneriyoruz.

Apple Arcade ücretsiz nasıl kullanılır?

iOS 13 güncellemesiyle beraber gelen Arcade abonelik ekranı App Store’ ye eklendi. Tek uygulama üzerinden kullanılabilecek bu bölüm için yeni görselleri sizlerle paylaştık

 • App Store açın
 • Altta “Arcade” dokunalım
 • Sınırsız oyun için “Ücretsiz dene” butonuna dokunalım
 • Ödeme bölümü açılacak ve fiyat bölümünde 1 aylık deneme yazacak
 • Onay için şifre veya parmak izini okutalım
 • Ekrana “Ödeme bilgileri gerekli” gelecek ve daha önce ödeme yöntemi eklenmedi ise ekleyin 

Deneme süresi bitene kadar ücretlendirilmeyecek ama ay dolduğunda ekli olan ödeme yönteminden aylık abone ücreti alınacak. İsterseniz süre dolmadan 28. veya 29. gün Arcade abonelik iptalini başlatabilirsiniz.

Apple Arcade abonelik başlatmaApple Arcade ücretsiz kullanmaApple Arcade abonelik iptaliApple Arcade abonelik bilgileriApple Arcade oyun indirme

Apple Arcade nasıl indirilir

Apple Store üzerinden ya da yeni bir platform kullanılabilir. Abonelikten sonra yüzlerce oyuna ücretsiz eirşim yapacaksınız. Bir cihazda başladığınız bir oyunu başka bir cihazdan devam edebileceksiniz.

 • Tek abonelik ile platformdaki tüm oyunları oynayabilirsiniz
 • Reklamsız oyun oynama keyfine varacaksınız
 • Daha sonradan ek bir satın almayla karşılaşmayacaksınız
 • Arcade online oynama ve offline oynama imkanına sahip olcaksınız
 • Arcade aile paylaşımı özelliği. Ailenizde bulunan 5 kişi ile aboneliği paylaşabileceksiniz. Yani çoklu erişim izni var
 • Arcade iPhone dışında iPad, Apple TV ve Mac desteğine sahip
 • Gelişmiş gizlilik desteği

Arcade online ve offline ne demek?

İsterseniz internet bağlantısıyla oyunu telefona indirmeden kurmadan oynayabiliyorsunuz. Offline, oyunu cihaza indirip ve cihaza yüklü şekilde oynama imkanına sahip olmanızı sağlamakta. Bu iki özellikte kullanışlı olacak. Özellikle cihazında yeterli yer olmayanlar online oyunu tercih edebilir.

Oyun içerisinde çocuk zaman kısıtlaması yani ebeveyn kontrol hakkı bulunacak. Oyuncu kişisel bilgilerinin paylaşımını kişinin kendisi karar verebilecek. 

Apple Arcade ücret yansımış sorunu

Ücretsiz kullanımdan sonra büyük ihtimal çok sayıda kullanıcı iptal etmeyi unutacak veya iptal etmek gerektiği bilgisini bilmeyeceğinden ücretlendirme başlayacak. Belki bazıları bir kaç ay sonra para yansıdığını görecek. Bu durumda Arcade iptal etme nasıl yapılır durumuna kadar gidebilir. Ama Apple yakın zamanda abonelik olan üyelik için uygulama silinirken uyarıda bulunarak ücretlendirmenin devam edileceği hatırlatması yapılmakta.

Aylık abonelik ücreti kredi kartı ile veya Apple Pay Wallet kayıtlı yöntemlerden biri ile işleme alınacaktır. iPhone kayıtlı ödeme yöntemine göre abonelik her ay yenilenecek.


Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 03:34

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın