Apple Car Play Ferrariye Bindi!

Apple‘ın iOS 7 ile birlikte kullanıma sunduğu iOS in the Car işletim sistemi yavaş yavaş üreticiler tarafından araçlara entegre edilmeye başlandı. Dün sizlere Volvo’nun 2015 model araçlarında Apple’s Car Play teknolojisini kullanacağından bahsetmiştik. Bu gün ise çoğu kişi için rüya olan otomobil markası Ferrari’nin 4 kişilik ilk arabası FF’in içinde iOS entegrasyonu yapılmış videosu yayınlandı.

teknik destek

Apple araç içinde iOS işletim sisteminin kullanılmasına çok önem veriyor ve Android işletim sistemi tarafında buna benzer bir gelişmenin haberi bile yok. Google’in insansız araçlar konusunda büyük bir ilerleme kaydettiğini biliyoruz ama Apple sanki olaya doğru yerden giriş yapmış gibi görünmüyor mu?

Apple’ın sesli asistanı Siri ile etkileşim yapılmasının bu teknolojinin bizler tarafından kullanılamayacağının da garantisini vermeliyiz. Ne Apple’ın nede Google’ın sesli asistan hizmetleri İngilizce konusunda başarılı değiller. Sesli asistan hizmetlerinin Amerikan İngilizcesini telaffuz edebildikleri hatta İngilizlerin bile Siri ile bazen sorun yaşadıkları ise hem sosyal medyada hemde video sitelerinde kullanıcılara gösteriliyor. Bu sebeple bu araç içi sistemlerin gelişmesinin Amerika içinde çok hızlı dünya genelinde ise pek tercih edilmeyeceğini düşünmüyorum. Birde Apple cihazların “lokasyon” sorunları var ki umarım araç içi sistemlerde bu sorunlar giderilmiştir.

volvo_carplay
Apple Car Play Ferrariye Bindi!

Şimdi birlikte Ferrari FF’in içine entegre edilmiş Apple Car Play videosunu izleyelim.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir