Apple CEO’su Tim Cook: “Biz hurda işinde değiliz.”

blank

Görülmesi oldukça nadir olan bir röportaj diyebileceğimiz yeni Bloomberg röportajında bir araya gelen Apple CEO’su Tim Cook, tasarım şefi Jony Ive ve yazılım şefi Craig Federighi, Apple’ın en son ürünleri iPhone 5c ve iPhone 5s hakkında konuştu.

Konu özellikle iPhone 5c’ye geldiğinde oldukça lafını sakınmaz bir tavır takınan Cook, şunları söyledi:”Piyasada her zaman büyük bir hurda bölümü var. Biz hurda işinde değiliz. Endüstrinin üst segmenti, daha kıymetli ürünler sunarak yüksek fiyatlarını haklı hale getiriyor. Piyasanın, kendileri için çok şey yapabilen harika cihazlar isteyen bir bölümü var, ve ben bu müşteriler için deli gibi rekabet etmek istiyorum.”

Ortaya çıktığından beri iPhone 5c’nin fiyatlandırması bir çok eleştiriyi de yanında getirdi; çünkü bu, bir çok kişinin hakkında yanlış çıkan umutlara kapıldığı “ucuz iPhone” değildi. Her defasında olduğu gibi, Apple’ın “ucuz”la işi olmadığını bir daha görmüş olduk.

Röportajın geri kalan kısmında da bir çok ilginç anekdot var. Cook’la beraber konuşan Ive ve Federighi, Cupertino’daki Apple Genel Merkezi’nde masalarının birbirlerinden  sadece 1 dakika uzaklıkta olduklarını söyledi. Bu belki de artık tasarım ve yazılım takımlarının birbirleriyle ne kadar yakından çalıştıklarına dair bir ipucu olabilir.

Röportajın tamamını okumak istiyorsanız, buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: iMore

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!