Apple, Coca-Cola ve Google’ı Geçerek Dünyanın En Değerli Markası Oldu!

Andronova

The New York Times’ın haberine göre, marka kimliği danışmanlığı hizmeti sunan Interbrand şirketinin yeni raporu, Apple’ın dünyadaki en değerli marka ünvanını Coca-Cola’dan çaldığını ve içecek devini  her yıl yapılan “En İyi Küresel Markalar” anketindeki  13 senelik tahtından ettiğini belirtiyor.

2000 yılından beri gerçekleştirilen ankette, şimdiye kadar Apple’ın en büyük başarısı 2011 yılında IBM, Google ve Microsoft gibi teknoloji şirketlerini geçerek 2. olmak olmuştu. Bu yıl Apple, Google’ı  ve Coca-Cola’yı geçerek birinciliğe ulaşırken, Google ikinci, Coca-Cola üçüncü oldu. Bunların yanısıra, anketin yapıldığı ilk yıldan beri ilk defa ilk 10’a girme başarısını gösteren Apple’ın ezeli rakibi Samsung sekizinci oldu.

Apple bu sene içerisinde, içlerine iPhone 5s ve iPhone 5c’nin de dahil olduğu ürün serilerine oldukça önemli güncellemelerde bulundu ve yeni telefonlarından çıktıkları ilk haftada 9 milyon adet satarak oldukça iyi bir başarı yakaladı. Ayrıca çıktıktan sonra yakın sürede tam 200 milyon adet cihazda kullanılan iOS 7 güncellemesiyle de tarihteki en hızlı yazılım güncellemesi ünvanını elde eden şirket, ardı ardına gelen bu başarılar sayesinde dünyanın en değerli markası konumuna ulaştı.

brands_2013

Kaynak: MacRumors

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir