Apple Donanım Üreticisi Olmanın Yollarını mı Arıyor?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple bir yazılım firması olarak kurulmuş ve bu bağlamda ürünlerini geliştirmiştir. Mac OS ve iOS işletim sistemlerini sadece kendi cihazlarında kullanan Apple bu işletim sistemlerini isteyen üreticiler olmasına rağmen asla satmayarak kendi ekosistemini oluşturma yolunda büyük adım atmıştır.

teknik destek

Tüm mobil cihazların satış adedi 500 milyonu geçmişken Apple’ın ürünlerinde daha fazla donanım kullanma ve bundan daha fazla para kazanma isteği ortaya çıkması üzerine firma farklı donanım üreticileri ile görüşmelere geçtiğimiz yıldan itibaren başlamıştı.

apple-dolar-apple

Mobil cihazların en pahalı donanımlarından biri olan ekran için firma arayışına giren Apple’ın gelen bilgilere göre iPhone ekran yongalarının tek üreticisi Synaptics firmasını 475 milyon dolara satın alacağı duyuruldu. Bu firmanın Galaxy S5 ve Galaxy Note 3 ekranlarının yongalarını ürettiğinin de altını çizelim. Peki sizce bu bağlamda Apple en büyük rakibini zora mı sokmak istiyor?

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!