Apple Donanım Üretmeye Başlayabilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple geçtiğimiz yıl Arizona’da bir safir cam fabrikası kurmuş ve yeni nesil iPhone ve iPad’ler de cihazlarını safir cam ile kaplamayı hedefliyordu. Kısacası yazılım şirketi olarak bildiğimiz Apple Samsung’un yolundan giderek telefonlarının donanımlarını da yavaş yavaş kendi üretmeye başlıyordu. Apple Gorilla Glass cam koruma fikrine mini USB gibi hiç sıcak bakmadı. Kendi yolunu daimi olarak bulan Apple’da safir camın sağlamlığını ve koryuculuğunu yeni nesil telefonlarında ve tabletlerinde bizlere sunacak gibi görünüyor.

teknik destek

Donanım üretiminde ilk adımı atan Apple dışa bağımlılığı azaltmak için telefonların radyo sinyallerini yakalamasına olanak veren BaseBand çiplerinin üretimi içinde bir fabrika kurmak üzere olduğu dış kaynaklı basından bizlere ulaştırılmakta. Şu anda telefonlarında ve tabletlerinde kullanılan bu çipleri Apple Qualcomm aracılığı ile TSMC’de yaptırtıyor. Sürekli Çin’e giden Tim Cook’un da bu bağlamda bazı işlemci üreten tesisleri gezdiği söylenmekte.

apple-sapphire-factory-arizona1

Apple’ın kendi işlemcisini üretmesine ise daha uzun bir yol varmış gibi görünüyor. Samsung ile aralarındaki davalardan dolayı Samsung üretim tesislerini kullanmayan Apple satılan her Apple ürününden Samsung’un da kar yapmasını istemediği için tüm üretimini Foxconn ve TSMC’ye kaydırdı. iPhone 6’nın ise büyük satış rakamlarına ulaşması bekleniyor. Bundan dolayı iPhone 5S’te yaşadığı üretim sorunlarını yaşamak istemeyen Apple’ın bu anlamda nasıl bir önlem alacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir