Apple Face ID nedir nasıl kullanılır

media 8461

Apple' nin yeni cep telefonları iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X tanıtıldı. Tanıtımda en ilginç özelliklerden biri olan Face id kullanımı konusunda tehlike arz edecek mi?

teknik destek

Apple, iPhone X satışa çıkış tarihi olarak Kasım ayını işaret etmişti. Ama söylentilere göre bazı nedenlerden dolayı çıkış tarihi 2018 olabilir.

iPhone X, yeni bir model olmasının yanı sıra yeni özellikler ile karşımıza çıkmakta. Bu konuda Apple kullanıcılarının en çok merak ettiği ise Face ID programı oldu.

İçeriğimizdeki başlıklar

Face ID nedir

Face ID programı kızılötesi teknolojisi ile yüzünüzü taramakta ve bir tanıma programı oluşturmakta. Daha sonrasında ise bu tarama ile birçok uygulamaya girişi yüz taraması ile yapılabilmektedir. Özel bir kameraya sahip olan cihaz karanlıkta dahi yüz tarama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmekte.

Face ID nasıl kullanılır 

Face ID ayarlamadan öncede bazı ayarlamaları yapmanız gerekmektedir. Ayarlama işlemleri öncesinde kamerada sadece sizin yüzünüzün göründüğünden emin olun. Yüzümüzün kayıt ederken tam olarak ekrana çıkması önemlidir. iPhone cep telefonunuzu yüzünüzden 20 veya 30 santimetre uzaklıkta tutmanız gerekir. Işığın çok yansıdığı bir yerde bulunmak parlama yapacağı için Face ID tam olarak çalışamayacaktır.

Face ID ile kilit ekranını açmak ise oldukça kolay. Telefonunuzun ekranını açtıktan sonra yüzünüzü görecek şekilde telefonu 20 veya 30 santimetre uzaklıkta tutun. Bu süre zarfı içerisinde telefon yüzünüzü tarayacak ve kilit ekranını açacaktır. Başka bir kişinin de yüzünü ekleyerek cep telefonuna birden fazla kişinin giriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Face ID eklenen yüz çıkarma da mevcut. Ayarlar bölümünden yüz kimliği ve parola bölümüne gidin. Telefon şifrenizi girdikten sonra silmek istediğiniz yüzü seçerek silebilirsiniz. Aynı zamanda Face ID bölümünden programı devre dışı bırakma imkanınızda bulunmaktadır.

Apple Face ID nedir nasıl kullanılır

Face ID nedir nasıl kullanılır

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın