Apple Gelecek iPhone’larda FaceTime Kamera ve Flaşını Saklı Hale Getirmeyi Hedefliyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçen yıl Apple tarafından dosyalanan ve son günlerde Apple üyelerinin keşfettiği yeni bir patent başvurusu, Cupertino merkezli şirketin iPhone tasarımlarını daha da basitleştirmek için yeni yollar aradığını gösteriyor. ‘’Flaş  Destekli Kameralı  Elektronik Cihaz’’ adlı patent başvurusu, hoparlörün altında bulunan ve saklı halde olan bir kamera ve flaşın, cihazın ön yüzünde yer aldığını gösteriyor. Apple bu yolla ön yüzü daha temiz görünen bir iPhone amaçlıyor olabilir.

teknik destek

Bildiğiniz üzere, son iPhone modellerinde Facetime kameraları, flaş destekli değil ancak yukarıda da ifade ettiğimiz gibi patent başvurusuna göre yeni nesil iPhone’larda Facetime kameranın flaş bulundurması muhtemel görünüyor. Akıllı telefon üreticilerinin son dönemde ön kameraya büyük  önem verdiği çok açık. HTC, Huawei ve Sony günlük selfieleriniz için bünyesinde çok güçlü bir sensör barındıran telefonları piyasaya sürmüş durumda.

9 Eylül’de tanıtılması planlanan iPhone 6’da gizli ve LED flaş destekli Facetime kameranın yer alacağına pek ihtimal verilmiyor. Fakat gelecek iPhone modellerinde Apple’ın bu özellikten yararlanmasını bekliyoruz.

10110-2166-Screen-Shot-2014-08-07-at-94215-AM-l

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!