Apple, Güçlü iPhone 5s/5c Satışlarına Bağlı Olarak, 4. Çeyrek Tahminlerini Yükseltti!

AllThingsD’nin edindiği bilgiye göre, Pazartesi günü Apple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) yaptığı başvuruyla, içerisine girmek üzere olduğu çeyreğin, yani 2013 yılının 4. çeyreğinin tahminlerini baştan hesaplayarak daha yüksek olacak şekilde değiştirdi.

Andronova

Daha önceden yaptığı tahminlerde 34 milyar Dolar’la 37 milyar Dolar arasında bir gelir ve %36-37 civarı brüt kar marjı bekleyen Apple, 4. çeyrek için hem toplam gelirin hem de brüt kar marjının önceden yapılan hesapların üst sınırlarına dayanacağını tahmin ettiğini, bu yaptığı hesaplama değişimiyle yatırımcılarına bildirdi.

iPhone satışlarından ve Apple’ın baştan düzenlenen tahminlerinden olumlu etkilenen Wall Street yatırımcıları sayesinde, Apple’ın hisseleri %6’dan fazla bir artışla 500 Dolar’a yaklaştı.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.