Apple güvenlik sorularını değiştirme

blank

Apple cihazlarında yer alan Apple ID kimliği ve iCloud güvenlik sorularını değiştirmek için ilgili adreslerden işlem yapabilirsiniz. Eğer şifremi unuttum şeklinde bir soru soruyorsanız güvenlik soruları veya fatura ile başvuru.

teknik destek

Apple firmasının üretmiş olduğu cep telefonları, ipadler ve ipodlar içerisinde kullanıcı güvenilirliğine önem verdiği için her kullanıcının cihazında kendisine ait olan güvenlik soruları istemektedir. Firma cihazlarının bu güvenlik soruları üzerinden hem kişisel bilgilerinin hem de cihaz bilgilerinin korunma altına alındığı görülmektedir. Güvenlik sorularını değiştirmek isteyen kişiler için ise belirli adımların takip edilmesi gerekir.

Apple güvenlik sorunlarını değiştirmek

Güvenlik sorusunu değiştirme işlemleri: Apple güvenlik sorunlarını değiştirmek için web sitesi üzerinden Apple kimliği bölümüne erişim sağlanır. Burada kimlik bilgileri girildikten sonra “Güvenlik sorularımı sıfırla” seçeneği tercih edilir. Apple kimliği girildikten sonra 3 adet güvenlik sorusu içerisinde kullanıcının istediği soruyu değiştirebilme şansı bulunur. Apple güvenlik sorularının değiştirilmesi konusunda kendi web sitesi haricindeki her hangi bir alan üzerinden hizmet vermemektedir.

Apple güvenlik sorularını değiştirme için bu adresleri kullanabilirsiniz. Apple kimliği şifre sıfırlama: appleid.apple.com ve iCloud şifre sıfırlama: icloud.com. Ya da cihaz içerisinden şifremi unuttumla deneyiniz.

Apple güvenlik sorularını değiştirme

İki faktörlü güvenlik doğrulaması

Apple hesabını en güvenilir şekilde kullanmak isteyen kişiler için iki faktörlü güvenlik doğrulaması etmeni tercih edilmelidir. Güvenlik sorularının sıfırlanmasının ardından güvenlik sorularının akılda tutulmasına gerek kalmadan iki faktörlü doğrulama işlemi tercih edilebilir. IOS 9 ve daha sonrasındaki sürümlerde geçerliliği olan bu faktör MAC bilgisayarlarda, iPhonelarda, iPadlerde ve iPodlarda kullanılabilmektedir. Güvenlik sorularının unutulması halinde tercih edilebilecek bu etken ile birlikte cihazın ve kişisel bilgilerin de güvenlik altına alınması Apple tarafından sağlanmaktadır. Cihaz kullanıcısının bu özelliği aktifleştirmesi için ayarlar menüsü üzerinden izinleri vermesi gerekir.

Apple kimliği ve iCloud yanlış şifre girildiğinde 6-23 saat bekleyin ve yine şifre yanlış girdiğinizde 11 gün bekleyin uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda Apple müşteri hizmetlerini aradığınızda bu sürenin dolmasını beklemeniz söylenir. Gün dolduktan sonra eğer fatura varsa Apple destek hattını arayıp şifre sıfırlama sürecini başlatabilirsiniz. 

Apple güvenlik sorularında yaşadığınız sorunlar için yorum bırakınız.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!