Apple iBeacon Teknolojisinin Daha Geniş Alanlarda Kullanılmasını Amaçlıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple NFC teknolojisi yerine düşük güç tüketimli Bluetoot veri yolunu kullanan Beacon teknolojisini tercih eden bir firma oldu. Bunu kendi sistemi içine uyarlayarak adına iBeacon olarak değiştiren firma bu teknolojinin geliştirilmesi için büyük bir çaba sarf ediyor.

teknik destek

Apple’ın bu gün başlayacak Geliştiriciler Konferansı 2014’te iBeacon teknolojisinin farklı alanlarda kullanılacağı yönünde açıklamalarda bulunacağı ön görülüyor. WSJ’ın haberine göre Apple bu teknolojiden daha fazla kullanıcının yararlanması için bu uygulamayı 3.parti geliştiricilerin kullanımına açacak. Böylece hem programların bu teknolojiden yararlanmasını hemde konulacak özel terminaller ile iOS kullanıcılarının bulundukları mekanda farklılaşmalarının önü açılmış olacak.

apple-store-ibeacon

Los Angeles ve San Diego stadyumlarda kullanılan bu teknoloji ile maç sırasında iOS sahiplerinin maç istatistiklerine istedikleri zaman görebilme ve önemli anların videolarına ulaşabilme gibi özelliklere kavuştuğunu görmekteyiz. Apple bu bağlamda kullanıcılarının farklılaşması için elinden geleni yapıyor.

Saatler sonra başlayacak WWDC 2014’te bu teknolojinin mobil ödeme hizmeti olarak kullanılmaya başlanacağının açıklanması beklenmekte. iBeacon teknolojisinin zaman içinde NFC hizmetlerinden daha fazla tercih edileceği öngörülmekte.

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!