Apple ile LG iWatch Akıllı Saatin Ekran Üretimi İçin El Sıkıştı!

Apple CEO’su Tim Cook 2014 yılı için beklentilerini açıklarken “büyük şeyler” ibaresi kullanmıştı. Bu ibare için herkes yeni nesil iPhone 6’nın büyük ekranına atıfta bulunduğu imasını çıkartmış ve bizde bu konuda sizlere buradan bilgi vermiştik. 2014 yılında Apple için en önemli gelişme tabii ki iPhone 6 olacak ama iWatch ve iTV Apple’ı bambaşka bir yöne doğru sürükleyeceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Apple akıllı saati iWatch ve yeni nesil akıllı televizyonu iTV ile şimdiye kadar hiç girmediği ve yıllardır Güney Korelilerin kaymağını yediği bir sektöre de adım atmış olacak.

teknik destek

iWatch ile ilgili çok şey söyledik ve söyleyeceğiz ama Apple piyasadaki akıllı saatlerden çok daha fonksiyonel bir ürün yapma peşinde. Apple iWatch ile insan sağlığına katkıda bulunabilecek bir ürün peşinden gidiyor. Apple bünyesine kattığı yüksek düzeydeki biyosensör mühendisleri ile iWatch’ın iğne gerektirmeyen bir şekilde koldan kandaki glikoz seviyesini takip edebilecek bir teknoloji geliştirmeye başlamasının haberini sizlere buradan vermiştik. Apple böyle bir farklılığı sunmayı başarabilirse önümüzdeki yıllara damga vuracak ve ilaç sektörünü temelden değiştirecek bir yapıyı da insanlığın hizmetine sunacaktır. Bu konuda yaptığım yorumları abartılı buluyorsanız şeker hastası birini bulup her gün iğne yaparak kanını ölçmenin ne kadar zor olduğunu kendisine sorabilirsiniz. Alacağınız cevaptan sonra bu teknolojinin bizlere sunulmasının ne büyük bir nimet olduğunu daha iyi anlayabileceksinizdir.

iwatch-concept-curved-glass
Apple ile LG iWatch Akıllı Saatin Ekran Üretimi İçin El Sıkıştı!

Apple iWatch ekranını için Display Search’ün yaptığı tahminlere göre 2 farklı model kullanacaktı; ama DDaily, G4Games, MacRumors’un haberlerine göre Apple esnek ekran üretimine başlayan LG ile 2 milyon ön sipariş ile 1,52 inç boyutunda esnek OLED ekran siparişini verdi bile. LG bu ekranların üretimine 2014 yılının 3.çereğinde başlayacak. Apple iWatch için pil konusunda halen sorunlar yaşıyor. Bir akıllı saat şarjının 1 haftaya yakın bir süre gitmesi gerektiğini düşünen Apple kablosuz şarj teknolojisinin iWatch’a entegrasyonunda sorun yaşıyor. Bu sorunlar aşılırsa iWatch hiç bitmeyen şarjı ile kolumuzdan çıkarmayacağımız bir ürün olabilir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir