Apple ile Samsung katlanabilir telefon yarışında

blank

Samsung ve Apple katlanılabilir ekranlı cep telefonlar için rekabet içerisinde. Yeni ekran teknolojisinde OLED ve microLED ekran teknolojileri kullanılması bekleniyor.

teknik destek

Apple, yakın zamanda katlanabilir ekranlı telefon için patent başvurusu yapmıştı. Samsung ise Galaxy X ile katlanabilir ekrana giriş yapacak. 

Apple, katlanabilir ekran için LG ile anlaşma yaptığı yönünde haberler şu an kanıtlanır gibi görünüyor. Yorumlara göre katlanmayı sağlayacak kısımlar esnek olacak. Telefon katlandığı zaman bükülme eksenine doğru kıvrılmasını sağlayacak bükülme bölgesi olabilir.

Katlanabilir ekranlı telefon

Yeni teknoloji’ de ekran sanki bir kitap gibi kapanıp açılabilir. microLED, OLED ve LCD teknololojilerinden faydalanılacağı beklenmekte. Bakalım tasarım yönünden nasıl bir şey olacak?

Yeni ekran teknolojisi çok fazla parlaklık ve güç verimliliğine sahip olacağı belirtildi. Katlanılabilir ekran tahmini 2021′ de geçiş olabilir.

Apple ile Samsung katlanabilir telefon yarışında

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!