Apple imei sorgulama servis numarası

Andronova
4 Minimum Okuma

iPhone telefonlarda Apple garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır? Web site adresi yazımızda paylaştık. Telefonun imei sorgulaması ve yetkili servisi neresi telefon numarası yazıda.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

 iPhone telefonum arızalandı yetkili servisi neresi ve adres bilgileri? Hangi servis iPhone bakıyor? 

Aşağıda tüm sorularınıza cevap olabilecek şekilde hazırladığımız yazımızda sorularınızı yorumla almaktayız. Sorularınız açıklayıcı olursa sizlere daha hızlı yardımcı oluruz. Bu yazıda Apple iPhone garanti sorgulaması, iPhone imei sorgulama ve yetkili servis bilgilerine yer verdik. Onarım için gönderdiğiniz cihazlar genelde Genpa servisine gelmekte. Apple’ ın yetkili servisi Genpa. Bazı cihazları kendi bünyesinde bakabiliyor. 

iPhone cep telefonlarda servis hizmeti nasıl alırım? iPhone resmi destek sitesinden, sorununuzun çözümünü arayabilirsiniz. Apple resmi sayfasında sorun giderme makaleleri yer almaktadır. Eğer sorununuzun çözümüne sayfadan ulaşamadıysanız, Apple ile iletişime geçebilirsiniz. Cihazınızı eğer Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom (Avea) operatörlerinden her hangi birinden aldıysanız ilk önce operatörünüz ile iletişime geçmeniz önerilir. iPhone servis iletişim numaraları aşağıda yer almaktadır. 

iPhone sorgulama nasıl yapılır?

Apple garanti sorgulama adresi için buraya dokununuz. Açılacak yerden telefon imei adresini yazınız. İmei adresi nasıl öğrenilir diyenler için telefondan *#06# tuşlaması ile öğrenebilirsiniz. Telefon yanında olmayanlar cihaz faturası varsa faturadan bakabilirler. 

Satın alma tarihi geçerli nedir? Sorgulanan iPhone’ un hala satın alınır olduğunu gösterir. Bu ürünü bulabilir ve yardım alabilirsiniz anlamına geliyor. Hayır olarak çıkarsa cihaz üretilmediği ve yeterli destek alınamayabilir. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telefonla teknik destek süresi nedir doldu nedir? Yeni alınan cihazlar için kısa süreli telefonla teknik yardım alabiliyorsunuz. Bu kısa süreliğine ücretsiz oluyor. Sonra ücret karşılığında gün / ay satıl alabiliyorsunuz. 

Onarım servis kapsamı nedir? (Sınırlı garantisi kapsamı) iPad, iPod ve iPhone garanti süresini gösterir. iPhone garantili mi garantisiz mi bu bölümden bakabilirsiniz. Garanti süresi dolmuşsa Apple yetkili servisinden ücretli olarak arızalı cihazınızı onarıma bırakabilirsiniz. İstersenizde her hangi bir servis veya telefoncudan da yardım alabilirsiniz.

Apple imei sorgulama servis numarası

iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?

Apple garanti sorgulama adresi nedir?

iPhone resmi sitesi üzerinden destek nasıl alabilirim? Apple resmi sitesinden destek almak için apple.com/tr/support/contact sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu getsupport.apple.com sayfadan cihaz imei sorgulaması ile destek incelemesi yapabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone onarım süresi kaç gün?

iPhone telefonun serviste onarımı ne kadar sürer? Tüketici hakları kanununda yer alan bilgiye göre cihaz servise ulaştıktan itibaren 20 iş günü içerisinde onarım yapılması aksi durumlarda cihaz değişimi veya ücret iadesinin yapılması gerekiyor. 

Servis’ de iPhone telefonumda bulunan veriler silinir mi yedeği alınıyor mu? Ne yazık ki hayır, servis iş akışı ve veri güvenliği nedeniyle iPhone’unuzdaki tüm veriler silinmektedir. Servise göndermeden önce cihazınızın yedeğini iCloud yada iTunes ile alabilirsiniz. Yedek almayla ilgili iPhone iCloud ile yedekleme nasıl yapılır yazımızı inceleyebilirsiniz. 

iPhone servisine cihazımı bırakmadan önce iletişime geçmeli miyim? Servisi Apple üzerinden gönderecekseniz, Apple müşteri hizmetlerinden veya yetkili servis müşteri hizmetlerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. 

Apple iPhone Türkiye yetkili servis telefon numaraları? Apple iletişim numarası 00800 448 829 878 iPhone Apple Türkiye yetkili servisi Genpa iletişim numaraları Çağrı Merkezi: 0212 359 0 359 / Genel Merkez: 0212 359 00 00.

iPhone telefonda imei numarasını nasıl öğrenebilirim imei sorgulaması nasıl yapılır? İmei sorgulaması yapacağınız cihazdan imei sorgulaması için *#06# tuşlayarak öğrenebilir veya fatura üzerinde yer alan imei / seri numara bölümünden bakabilirsiniz.

Servise gönderilen iPhone telefonda cihaz servis durum sorgulaması nasıl yapılır? Servise gönderdiğiniz ve imei numarasını bildiğiniz cihazın Genpa cihaz servis durum sorgulaması için genpa.com.tr/teknik-servis/serviceId/imeiNo adresinden son durumunu kontrol edebilirsiniz. 


Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 15:36

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir