Apple, iOS 7 İçin Optimize Edilmiş Uygulamalara Özel Olan “Designed for iOS7” Bölümünü App Store’a Ekledi!

blank

iOS 7’nin genel dağıtımının başlamasının hemen ardından Apple, App Store’un içerisine “Designed for iOS 7” isimli yeni bir bölüm ekledi. Bu bölümün amacı, içerisinde Evernote, OmniFocus 2 ve Perfect Weather gibi önemli isimlerin de yer aldığı, iOs 7 tarzı dizaynlarla güncellenmiş veya baştan yaratılmış uygulamaları göz önüne sermek.

teknik destek

Bölüm içerisinde uygulamalar isim ve çıkış tarihlerine göre sıralanabildikleri gibi, Zillow ve NBC gibi ilgi gören uygulamaları listeyen bir “Öne Çıkanlar” listesi de mevcut. Şu anda bölüm içerisinde yaklaşık olarak 45 uygulama bulunuyor ve tahmin ediyoruz ki geliştiricilerden yeni güncellemeler ve uygulamalar geldikçe bu sayı hızlı bir şekilde artacaktır.

Apple’ın iOS 7 destekleyen uygulamaları gösteren listesine iPad, iPhone ya da iTunes App Store üzerinde ana sayfadan direkt ulaşılabiliyor. Apple bu uygulamaların yanısıra, Angry Birds Star Wars II ve hem iOS7 hem de yeni çıkacak olan iPhone 5s için optimize edilmiş Infinity Blade III gibi iOS 7 oyunlarını da göz önüne çıkartmayı unutmamış.

iOS 7 dün akşam saat 8’den itibaren dağıtıma çıkmış olmasına rağmen, Apple sunucularının aşırı yük alması sonucu bazı kullanıcılar tarafından hala elde edilememiş durumda. Eğer siz de hala yapmadıysanız, bu haberimizde bahsettiğimiz gibi OTA şeklinde veya iTunes ile iOS 7 güncellemesini gerçekleştirebilirsiniz.

ios7appstore

Kaynak: Mac Rumors

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!