Apple iOS 9 Sürümü Eski iPhone ve iPad Cihazlara da Gelebilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple‘ın WWDC etkinliğinde tanıtılması beklenen iOS 9 için söylentiler tüm hızıyla devam ediyor. Gelen söylentilere göre iOS 9’u normalde almayacağı tahmin edilen iPhone 4S ve iPad 2 modelleri de bu iOS 9 sürümünü alacaklar.

teknik destek

Apple aslında iOS yeni sürüm güncellemelerinde bu kadar yaşlı cihazları için destek vermeyi bırakıyordu. Fakat iOS 9 sürümünde eski cihazlar için tasarlanmış çekirdek versiyonunun da geliştirildiği söyleniyor. iPhone 4S ve iPad 2 gibi eski model cihazlar geliştirilen bu alternatif versiyonla çalışacaklar.
Çekirdek niteliğindeki bir versiyonla eski telefonların düzgün şekilde işlemesi, daha uzun süre boyunca optimum performansla kullanılması mümkün olabiliyor.

Şirket iOS 9 için yaptığı bu önemli değişiklikle, eski cihazlarını kullanan müşterilerini memnun etmeyi, onlarda bağlılık yaratmayı ve yeni Apple cihazlar satın alma noktasında cesaretlendirmeyi hedefliyor.

Apple 8 Haziranda başlayacak WWDC etkinliğinde merakla beklenen iOS 9 ve OS X 10.11 ile ilgili tanıtımlarını gerçekleştirecek.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!