Apple App Store kredi kartını kaldırma

Apple Store' den alış veriş yaparken eklediğiniz kredi kartını nasıl kaldırılır diye merak eden kullanıcılar detaylı olarak görsel hazırladığımız haberimizi incelemeniz gerekiyor. App Store' den kredi kartını kaldırma nasıl yapılır?

Apple App Store kredi kartını kaldırma
müşteri hizmetleri

Apple kredi kartını kaldırmak için ne yapılmalı? Günümüzde teknolojinin ilerleyişi ile beraber internetten yaptığımız alışverişler artmaktadır. Bununla birlikte bu işlemi yaparken kullandığımız teknolojik ürün markaları kişiye göre değişim gösterebilir. Örneğin bir Android uyumlu cihaz kullanıyorsanız istediğiniz ürünü internetten sipariş edebilmek için belli bir siteye girerek bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak Apple firmasının diğer markalara göre daha farklı tasarımı olan ürünleri mevcuttur.

Bu ürünlerde bazı alışveriş sitelerinin veya satın almak istediğimiz herhangi bir kurumun kısa yol uygulamaları bulunmaktadır. Apple ürünlerinde ise kredi kartı bilgilerinizi ayarlar kısmına yazarak alışveriş yapabilirsiniz. Böylece daha sonra kredi kartı bilgilerinizi girmekle uğraşmazsınız. Ancak yine de bu işlemleri yapmak istemeyenler ve yaptıktan sonra da kaldırmak isteyenler olabilir. Elinizdeki herhangi bir Apple ürünü ile Apple kimliğinizi kullanarak ayarlar kısmına girerek bu işi yapabilirsiniz.

Apple iPhone kredi kartı kaldırma

App Store kredi kartı kaldırma: Aşağıdaki bölümden aldığınız uygulamalara ve oyunlara ulaşabilirsiniz. Bu bölüm App Store uygulamasında bulunakta. Kredi kartını kaldırmak için aşağıdaki adımları yapmanız gerekiyor.

Apple App Store kredi kartını kaldırma

Kredi kartı kaldırma işlemi nereden yapılır?

Örneğin iPhone marka telefonunuz bulunmaktadır. Öncelikle telefonunuzdan ayarlar kısmına girmelisiniz. Daha sonra ödeme ve teslimat bölümüne girin. Ödeme yöntemi olarak kredi kartını bilgilerini kaldırmak istiyorsanız ödeme bilgileri bölümündeki en alt kısma gidin. Ödeme yöntemini değiştir seçeneğine dokunduktan yok seçeneğini seçin ya da farklı bir ödeme yöntemini seçmek istiyorsanız istediğiniz o seçeneği işaretlemeyi deneyebilirsiniz. Böylelikle probleminiz çözülmüş olacaktır.

App Store kredi kartını silme

Web üzerinden kredi kartını bilgilerini düzenleme: Eğer bu işlemler size fazla karmaşık geliyorsa web sitesi yoluyla da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Apple kurumsal sitesine girerek Apple kimliği kısmına giriniz. Daha sonra Apple kimliğinizle giriş yaptıktan sonra ödeme ve gönderim kısmında bulunan düzenle seçeneğine tıklayınız. En son olarak ödeme bilgilerini değiştiriniz bölümüne tıklayarak işlemi kaydederek tamamlayabilirsiniz. Ancak bu şekilde sadece hesap ayarlarınızı güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Kaldırma işlemi bu şekilde gerçekleşemez.

Apple kredi kartını silme: Ayarlar / Apple kimliği / ödeme ve teslimat / ödeme yöntemi. Bu alanda eğer kredi karı ekliyse kaldırabilirsiniz.

Kredi kartı kaldırma işlemi nereden yapılır?App Store kredi kartını silmeapple kredi kartı kaldırma

Apple kredi kartı kaldırma sorunu yaşayanlar detayları ve olabilirse ekran görüntüsü ile yorum bıraksın. Unutmadan iTunes üzerinden de işlem yapabilirsiniz.

müşteri hizmetleri